Mówi się, że Polacy mało czytają. To nie do końca prawda. Kłam temu twierdzeniu zadał podczas ostatniego posiedzenia Sejmu Jarosław Kaczyński, który podczas obrad wybrał sobie nietypową lekturę: "Polskę naszych marzeń", której sam jest autorem. Prezes PiS już doczekał się kąśliwej "recenzji" Donalda Tuska.
Reklama.
Podobają Ci się moje artykuły? Możesz zostawić napiwek
Teraz możesz docenić pracę dziennikarzy i dziennikarek. Cała kwota trafi do nich. Wraz z napiwkiem możesz przekazać też krótką wiadomość.
Trzeba przyznać, że debaty sejmowe rzadko są porywające, a bardzo często daleko odbiegają od meritum omawianych spraw.
Być może dlatego Jarosław Kaczyński zdecydował się nie słuchać piątkowej (12.04) dyskusji o nowelizacji ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej oraz systemu ubezpieczeń społecznych. Wybrał natomiast książkę. I to nie byle jaką! Kamery wychwyciły, że prezes PiS czyta "Polskę naszych marzeń" – książkę, której sam jest autorem.
Pozycja ta ukazała się w 2011 roku i odnosi się do takich tematów, jak "źródła teraźniejszości", polityka historyczna, edukacja, sądownictwo, armia czy media publiczne. W drugiej części Jarosław Kaczyński zamieścił w niej tzw. alfabet Jarosława Kaczyńskiego, w którym opisał konkretne osoby jak: Joachima Brudzińskiego, Beatę Kempę, Zbigniewa Ziobro, Jacka Kurskiego czy Tadeusza Cymańskiego.
Nie zabrakło tam oczywiście krytyki i wątków związanych z politykami przeciwnych frakcji politycznych jak: Romana Giertycha, Bronisława Komorowskiego, Radosława Sikorskiemu czy Donalda Tuska.
Ten ostatni nie mógł odpuścić sobie komentarza do postawy Jarosława Kaczyńskiego w Sejmie, który zamiast słuchać dość istotnej dla kraju debaty, wolał czytać swoją książkę.
"Czytał z narastającym zdumieniem" – napisał na X.com polski premier.
Komisja przegłosowana, będzie się konstytuować
Sejm w piątek przegłosował projekty liberalizujące aborcję oraz zdecydował o powołaniu nadzwyczajnej komisji, która zajmie się ich rozpatrzeniem. Głosowało 437 posłów, za - 241, przeciw - 182, a wstrzymało się - 14.
Kto zasiądzie w komisji? Z ramienia PiS trafią do niej posłanki Marlena Maląg i Katarzyna Sójka, była ministra zdrowia. Oprócz nich klub PiS będą reprezentować Joanna Borowiak, Dominika Chorosińska, Agnieszka Górska, Maria Kurowska, Anna Kwiecień, Anna Milczanowska, Olga Semeniuk-Patkowska, Józefa Szczurek-Żelazko i Agata Wojtyszek.
Ze strony Koalicji Obywatelskiej w komisji zasiądą m.in. Monika Rosa i Katarzyna Piekarska. Dojdą do nich z Katarzyna Piekarska, Anna Sobolak, Jolanta Niezgodzka, Alicja Łepkowską-Gołaś, Sylwia Bielawska, Dorota Łoboda, Maciej Wróbel i Paweł Bliźniuk.
Klub PSL będą reprezentować Urszula Pasławska i Urszula Nowogórska. Z ramienia Polski 2050 do komisji trafią Żaneta Cwalina-Śliwowska oraz Ewa Szymanowska. Klub Lewicy zasili komisję kolejnymi dwoma paniami: Anną Marią Żukowską i Marceliną Zawiszą. Konfederację ma reprezentować Karina Bosak.