Donald Tusk: Witam Pawła Kukiza na pokładzie walki o JOW-y

Paweł Kukiz i Donald Tusk
Paweł Kukiz i Donald Tusk Fot. Tomasz Szambelan / Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
- Witam Pawła Kukiza na pokładzie walki o jednomandatowe okręgi wyborcze. Ja jestem weteranem walki o JOW-y - w taki sposób premier Donald Tusk odniósł się dzisiaj do inicjatywy Zmieleni.pl, za pośrednictwem której Paweł Kukiz zabiega o wprowadzenie jednomandatowych okręgów wyborczych w wyborach do Sejmu.

Odpowiadając na pytanie o ocenę działań podejmowanych przez Platformę Oburzonych, do której należy Kukiz, Tusk zaznaczył, że zgadza się z postulowanym przez muzyka wprowadzeniem jednomandatowych okręgów wyborczych. - Mówiłem Pawłowi Kukizowi, że mnie nikt do jednomandatowych okręgów nie musi przekonywać - podkreślił premier. Szef rządu przypomniał, że w minionych latach sam odniósł na polu walki o JOW-y pewne sukcesy, przykładając rękę do ustanowienia jednomandatowych okręgów wyborczych w wyborach do Senatu i niektórych organów samorządowych.

Tusk zauważył także, że propozycje "Zmielonych" pokrywają się z postulatami Platformy Obywatelskiej, która od lat zabiega o wprowadzenie JOW-ów i zniesienie finansowania partii politycznych z budżetu państwa. Politycy PO nie osiągnęli sukcesów w tym zakresie, ponieważ - jak powiedział premier - nigdy nie dysponowali większością konstytucyjną, a ich oponenci nie chcieli przystać na propozycje Platformy.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...