Oglądałeś mecz Polaków w aplikacji TVP i nie widziałeś gola? Wiadomo już, co się stało

Mateusz Przyborowski

16 czerwca 2024, 15:58 · 1 minuta czytania
"Telewizja Polska odnotowała atak DDOS przeprowadzony z adresów IP zlokalizowanych na terenie Polski. Po niecałej minucie zaczęliśmy działania przy współpracy z operatorami krajowymi" – poinformowała TVP w mediach społecznościowych. To może być również powód, dlaczego kibice, którzy oglądali pierwszy mecz Polaków na Euro w aplikacji TVP Sport, nie zobaczyli gola Adama Buksy.

16 czerwca 2024, 15:58 • 1 minuta czytania
Mecz Polska – Holandia. Atak DDOS na urządzenia TVP, stacja tłumaczy Fot. X

Tysiące kibiców, którzy oglądali mecz Polska – Holandia w aplikacji TVP Sport, nie zobaczyło pierwszego gola Biało-Czerwonych na Euro 2024. Aplikacja w pewnym momencie przestała po prostu działać. Niedługo potem stacja wyjaśniła, co mogło do tego doprowadzić.

"Około godziny 15:00 Telewizja Polska odnotowała atak DDOS przeprowadzony z adresów IP zlokalizowanych na terenie Polski. Po niecałej minucie zaczęliśmy działania przy współpracy z operatorami krajowymi, które doprowadziły do mitygacji ataku. Służby IT przywróciły usługi" – czytamy w komunikacie TVP Info w serwisie X.

Polacy bardzo szybko, bo już w 16. minucie, wyszli na prowadzenie w meczu z Holendrami. Do piłki w narożniku boiska podszedł Piotr Zieliński. Nasz pomocnik precyzyjnie dośrodkował futbolówkę w pole karne Holendrów, a największym sprytem wykazał się Adam Buska.

Napastnik tureckiego Antalyaspor wyskoczył najwyżej i precyzyjnym strzałem główką pokonał holenderskiego bramkarza, który nie miał nic do powodzenia w tej sytuacji. A Buska doprowadził do euforii polskich kibiców na trybunach Volksparkstadion w Hamburgu i miliony przed telewizorami.

QUIZ: Zostań królem strzelców! Sprawdź, swoją kibicowską formę na Euro 2024

Niestety, odpowiedź Holendrów przyszła dość szybko. W 29. minucie Cody Gakpo doprowadził do wyrównania. Wojciech Szczęsny został zmylony przez rykoszet i nie był w stanie obronić tego uderzenia.