Michał Wituła, wieloletni szef działu grafiki programu informacyjnego "Fakty" TVN, zakończył współpracę z firmą po blisko 17 latach pracy. Jak informuje portal Wirtualnemedia.pl, decyzja ta była związana z restrukturyzacją w strukturach TVN, która obejmowała połączenie działów oprawy graficznej "Faktów" oraz kanału informacyjnego TVN24.
Reklama.
Podobają Ci się moje artykuły? Możesz zostawić napiwek
Teraz możesz docenić pracę dziennikarzy i dziennikarek. Cała kwota trafi do nich. Wraz z napiwkiem możesz przekazać też krótką wiadomość.
Restrukturyzacja w TVN spowodowała istotne zmiany w strukturze zespołów odpowiedzialnych za grafikę i oprawę wizualną. Jak podaje portal Wirtualnemedia.pl, wcześniejszy kilkuosobowy zespół grafiki w "Faktach" TVN, działający blisko redakcji programu, został połączony z analogiczną jednostką działającą w ramach TVN24.
Kolejne zmiany w TVN
Z połączonym zespołem pracuje teraz Rafał Warchoł, pełniący funkcję TVN24 creation unit director. Oznacza to, że zarówno "Fakty", jak i TVN24 będą korzystać z zasobów wspólnego zespołu pod kierownictwem jednego lidera.
Jak też informowaliśmy ostatnio, również dziennikarz Cezary Grochot z programu "Fakty" TVN ogłosił, iż rozstaje się ze stacją. Jego kariera reporterska, trwająca blisko trzy dekady, obejmowała wiele istotnych relacji z wydarzeń zarówno na arenie krajowej, jak i międzynarodowej.
"Dla mnie będzie to z pewnością ciekawy rok, ponieważ po tylu latach w jednej firmie z końcem 2024 zakończyłem współpracę z TVN" – napisał dziennikarz w serwisie X 2 stycznia.
"Wiele osób przekonuje mnie, żeby podzielić się wspomnieniami. Trochę się tego uzbierało. Od chwili powstania Faktów byłem w centrum wydarzeń. Mnóstwo pozytywnych wspomnień i masa mrocznych historii, z których większość nigdy nie ujrzała światła dziennego. Także z ostatnich lat. Więc tak. Chyba warto to wszystko opisać" – dodał.
Cezary Grochot w 1997 roku rozpoczął pracę w "Faktach Północ", a rok później przeniósł się do Warszawy i działu zagranicznego "Faktów". Zajmował się mnóstwem tematów, w tym relacjami z kluczowych wydarzeń światowych, w tym tak ważnymi jak trzęsienie ziemi i tsunami w Japonii w 2011 roku.
"Byliśmy z kolegą operatorem pierwszymi dziennikarzami z Polski na miejscu trzęsienia, do Sendai dotarli nieliczni ze świata, a już zaledwie garstka pojechała – jak my – w rejon Fukushimy, skąd relacjonowaliśmy awarie elektrowni atomowej" – przekazał naTemat.pl Grochot w odniesieniu do tragedii w Japonii.
TVN ma wkrótce zmienić właściciela
W sprawie TVN przypomnijmy, jak ostatnio informowaliśmy, że media donoszą, że właściciel TVN Group rozpoczął proces sprzedaży polskiego nadawcy.
Reuters ustalił, iż Warner Bros. Discovery zaczął już rozmawiać z doradcami banku JP Morgan w sprawie sprzedaży stacji. Jak twierdzą źródła amerykańskiej agencji, bank inwestycyjny kontaktował się w ostatnich tygodniach z potencjalnymi nabywcami aktywów, a z początkiem tego roku mają oni otrzymać zestaw szczegółowych informacji o TVN.
"Rozważając sprzedaż TVN, będziemy priorytetowo traktować jego niezależny status informacyjny" – przekazał wówczas agencji rzecznik Warner Bros. Discovery. Dziennikarze ustalili też, że TVN Group, do której należą 24-godzinne kanały informacyjne TVN24 i TVN24 BiS, może zostać wyceniona na ponad 1 mld euro (ponad 4 mld zł).
Absolwentka dziennikarstwa na UMCS i Uniwersytecie Warszawskim. Przez kilka lat związana z Polską Agencją Prasową. Obecnie reporterka newsowa w naTemat.pl.