Asseco Resovia Rzeszów siatkarskim mistrzem Polski!

Asseco Resovia Rzeszów siatkarskim mistrzem Polski!
Asseco Resovia Rzeszów siatkarskim mistrzem Polski! Fot. Patryk Ogorzałek / Agencja Gazeta
Poznaliśmy wreszcie siatkarskiego mistrza Polski. W sobotę Asseco Resovia Rzeszów przypieczętowała walkę o drugi tytuł mistrzowski z rzędu oddając zespołowi ZAKSA Kędzierzyn-Koźle tylko jednego seta.Wielka feta szykuje się w ten sobotni wieczór w Rzeszowie. Asseco Resovia Rzeszów po raz drugi z rzędu zdobyła bowiem tytuł mistrza Polski w siatkarskiej Plus Lidze. Sobotnie starcie z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle zakończyło wyrównany bój obu drużyn w rywalizacji do trzech zwycięstw.

Czytaj więcej: Resovia przerwała dominację Skry. Nadchodzi era Rzeszowian? Ireneusz Mazur: Są na dobrej drodze

Rzeszowianie sądzili, że kolejny tytuł mają w garści już po dwóch pierwszych meczach finałowych, które bez większych problemów wygrała Asseco Resovia. Gdy jednak rzeszowska drużyna miała przypieczętować tytuł w trzecim starciu, zwycięstwo dość niespodziewanie wyrwali zawodnicy z Kędzierzyna-Koźla. Podobnie było w kolejnym meczu, gdy ZAKSA wyrównała rywalizację w stosunku wygranych spotkań.

Zobacz też: "Marzyłem o tym, by zdetronizować Skrę" - wywiad z siatkarzem Krzysztofem Ignaczakiem

Rozstrzygnięcie walki o mistrzostwo Polski rozstrzygnąć musiał więc dopiero sobotni mecz, w którym Asseco Resovia Rzeszów pokonała zespół ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:1. Tym samym zespół z Rzeszowa zdobył drugi tytuł mistrza Polski z rzędu i szósty w całej historii drużyny.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...