Jarosław Kaczyński sugeruje, że Platforma spróbuje sfałszować wybory. Wzywa do powołania "ruchu obrony wyborów"

Prezes PiS Jarosław Kaczyński ostrzega przed sfałszowaniem wyborów.
Prezes PiS Jarosław Kaczyński ostrzega przed sfałszowaniem wyborów. Fot. Dawid Chalimoniuk / Agencja Gazeta
Platforma Obywatelska będzie chciała sfałszować kolejne wybory? To sugeruje Jarosław Kaczyński, który w niedzielę mobilizował elektorat Prawa i Sprawiedliwości, by był gotowy do utworzenia "ruchu obrony wyborów".

Obecna ekipa rządząca będzie chciała utrzymać się przy władzy sięgając po oszustwa wyborcze? To w niedzielę sugerował goszczący z wizytą w Bełchatowie prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Podczas spotkania z sympatykami swojego ugrupowania były premier ocenił, iż przebiegu kolejnych wyborów będzie trzeba niezwykle dokładnie pilnować. Inaczej może nie udać się odsunięcie od władzy rządu Platformy Obywatelskiej, na którym Kaczyński i dziś nie zostawił suchej nitki.

Czytaj więcej: Jarosław Kaczyński składa samokrytykę w terenie: Oddaliśmy władzę, bo nie potrafiliśmy jej utrzymać

- Ci, którzy dziś rządzą, straszliwie się boją utraty władzy, boją się odpowiedzialności za to, co wyczyniali w Polsce przez ostatnie lata - grzmiał lider prawicowej opozycji. Jarosław Kaczyński wierzy jednak, że dzięki mobilizacji sympatyków podczas wyborów uda się odsunąć od władzy gabinet premiera Donalda Tuska, co pozwoli m.in. na rzeczywiste wyjaśnienie przyczyn i przebiegu katastrofy smoleńskiej. Kaczyński podkreślał jednak, że wybory mogą nie przynieść oczekiwanego przez PiS rozstrzygnięcia, jeśli wyborcy nie utworzą "ruchu obrony wyborów". - Bez tego możemy być bardzo zaskoczeni - ostrzegał.

Zobacz też: Kaczyński przed Pałacem Prezydenckim: Żadne przemysły pogardy, żadne rechoty nam nie przeszkodzą

Do mobilizacji elektoratu prezes Kaczyński kolejny raz postanowił użyć nieco zapomnianego już przykładu Węgier. Polityk podkreślał, że historia przejęcia władzy przez Viktora Orbana powinna wciąż dawać sympatyków prawicy w Polsce wielkie nadzieje na to, iż i nad Wisłą dawna ekipa również jeszcze kiedyś powróci i zgarnie pełnię władzy.


Źródło: Gazeta.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...