Szymon Hołownia i Tomasz Terlikowski "witają w talibanie"

W najnowszym numerze tygodnika "Do Rzeczy" Szymon Hołownia i Tomasz Terlikowski "witają w talibanie"
W najnowszym numerze tygodnika "Do Rzeczy" Szymon Hołownia i Tomasz Terlikowski "witają w talibanie" Fot. "Do Rzeczy" / Facebook.com
"Witamy w talibanie". Tak czytelników najnowszego numeru "Do Rzeczy" przywitali Tomasz Terlikowski i Szymon Hołownia. Ten drugi przekonuje, że mainstreamowe media przestały szanować autorów niezgadzających się z poglądami redakcji. – My zostaliśmy ochrzczeni talibami. Idąc tym brzydkim tropem, można by rzec, że po drugiej stronie też nie mamy dziś wcale sił wyzwoleńczych, ale również talibów, choć z innymi turbanami – stwierdził Hołownia podczas rozmowy z Terlikowskim.


Trzy tygodnie temu internet obiegła informacja o odejściu Hołowni z redakcji "Wprost". Publicysta zakończył współpracę z tygodnikiem, ponieważ ten nie opublikował jego felietonu, który krytycznie oceniał wprowadzenie przez rząd refundacji zabiegów in vitro.

– Mainstream relegował mnie ze swych szeregów. Od dziś to stacja7.pl będzie jedynym miejscem, gdzie będę publikował – zapewniał wówczas Hołownia. Niedługo później publicysta przyjął jednak ofertę "Rzeczpospolitej". Dlaczego tak szybko wrócił do mediowego mainstreamu?

Szymon Hołownia

Ja w mainstreamie nadal zamierzam zanurzać tę nogę, którą mi pozwolą wykąpać, ja się łatwo nie poddaję i jeśli mnie wyrzucają drzwiami, to wracam oknem. Bo mam nadzieję, że wreszcie uda się doprowadzić do sytuacji, w której to życie poza mainstreamem stanie się mainstreamowe, że sprytnie odwrócimy proporcje i pokażemy, iż sens nie zawsze jest tam, gdzie jest większość.


źródło: "Do Rzeczy"

W wywiadzie, którego zapis opublikował tygodnik "Do Rzeczy", Hołownia mówił także o aborcji, podkreślając, że jest ona "strasznym złem". Problemem – jak zaznaczył – jest więc kształt polskiego prawa, które dopuszcza możliwość stosowania aborcji we wskazanych przypadkach. Publicysta nie wie jednak, czy warto dążyć do zmiany obecnego "zgniłego kompromisu", ponieważ zwolennicy "skrobania dzieci" mogliby podczas głosowania przeforsować swoje radykalne propozycje.


– Przepraszam za porównanie, ono nie dotyczy osób, a mechanizmu. To trochę jak negocjacje z terrorystą. Musisz w czasie takiej rozmowy zakładać, że ktoś może zabić jeszcze więcej osób, i dlatego musisz ostrożnie wyrywać mu człowieka po człowieku, a nie zabawiać się w demonstracyjne, spełniające Ciebie samego gesty – powiedział Hołownia.

O odejściu Szymona Hołowni z "Wprost" pisał niedawno Tomasz Machała.

Wygoniony z Wprost Szymon Hołownia publikuje w internecie smutny tekst, jak to go mainstream "relegował ze swych szeregów". Dość płaczliwie (przepraszam Szymon, ale naprawdę tak to brzmi) twierdzi, że "jedynym miejscem dla katolika jest dziś zamurowana cela i sucha buła". To i tak lepiej niż arena z lwami. CZYTAJ WIĘCEJ


źródło: "Do Rzeczy", Fronda.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
TYLKO W NATEMAT 0 0PiS przystąpił do realizacji obietnic, czyli dlaczego Polacy będą zarabiali mniej
0 0Tak PiS załata budżet. W styczniu ceny alkoholu i papierosów pójdą w górę!
Leroy Merlin 0 0Glamour, a może... pustynny? Najnowsze ekscytujące trendy w urządzaniu wnętrz
Möller's 0 0Jak wspierać rozwój dziecka po 4 tygodniu życia? Ten składnik warto wprowadzić do diety
dad:HERO 0 0I wtedy wchodzi Pepsi, cała na różowo… Wina musującego z logiem tej firmy się nie spodziewałeś
Volvo 0 0Chcesz tanio kupić nowy samochód? To najlepszy moment. Zobacz, co wymyśliło Volvo
0 0Takich ludzi trzeba jak najszybciej wyeliminować z dróg. "Bogate dzieciaki" chwalą się piractwem
O TYM SIĘ MÓWI 0 0PiS po cichu majstruje przy funduszu wsparcia niepełnosprawnych. Tak sfinansuje obietnice
0 0TVP już szuka haków na Grodzkiego? Prześwietlono jego zeznanie majątkowe
0 0Kto jak nie Tusk? Ten sondaż pokazuje, z jakim dylematem mierzy się opozycja w walce z Dudą
0 0Hołownia na prezydenta? Bohater zamieszania w końcu zabrał głos
WYWIAD 0 0Wyślij kartkę do 5-letniej Natalki! Mama przekłada święta i prosi internet o pomoc

MOTO