To już oficjalne. Nowym trenerem Manchesteru United zostanie David Moyes

David Moyes nowym trenerem Manchesteru United
David Moyes nowym trenerem Manchesteru United Zrzut ekranu z materiału BBC zamieszczonego na YouTube
Właściciele Manchesteru United długo nie kazali czekać na poznanie nazwiska nowego szkoleniowca. Od przyszłego sezonu "Czerwone Diabły" poprowadzi David Moyes.Ledwie wczoraj gruchnęła informacja o przejściu Alexa Fergusona na emeryturę, a już dzisiaj poznaliśmy nazwisko jego następcy. Nie będzie to Jose Mourinho, którego pozycja w Realu Madryt coraz bardziej się waha. Nie będzie to też legendarny piłkarz Ryan Giggs, którego nazwisko również nieśmiało przewijało się w mediach.

Nowym trenerem Manchesteru United zgodnie z przewidywaniami został David Moyes, dotychczasowy trener angielskiego Evertonu. 50-letni Szkot podpisał z "Czerwonymi Diabłami" aż 6-letni kontrakt. O wszystkim – podobnie jak o rezygnacji Ferugsona – poinformowano na oficjalnej stronie klubu. Odchodzący na emeryturę Alex Ferguson jest zadowolony z wyboru swojego następcy i przekonuje, że to jedyna słuszna decyzja. Moyes prowadził Everton od 2002 roku, trzykrotnie wybierano go "Managerem Roku".

Alex Ferguson trenował "Czerwone Diabły" od listopada 1986 roku. W 1999 roku za zdobycie potrójnej korony, czyli zwycięstwa w Mistrzostwach Anglii, Pucharze Anglii i Lidze Mistrzów, otrzymał od królowej Elżbiety II tytuł szlachecki. Sir Alex Ferguson tylko w Manchesterze United trzynastokrotnie zdobył mistrzostwo Anglii, pięć razy sięgał po Puchar Anglii, cztery razy po Puchar Ligi Angielskiej i dwukrotnie tryumfował w Lidze Mistrzów. Do tego dochodzą jeszcze dziesiątki innych tytułów, m.in. takie jak Superpuchar Europy, Puchar Interkontynentalny, Klubowe Mistrzostwa Świata.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
POLECAMY 0 0"Cały dom robi we wiadra". Sławojki i wychodki w środku polskiego miasta
0 0Przekop Mierzei przyciąga turystów. Nie wszyscy się cieszą
0 0Będzie nowy serial w świecie "Star Wars". Jest mroczny zwiastun