Daniel Olbrychski kandydatem SLD w wyborach do Parlamentu Europejskiego?

Daniel Olbrychski kandydatem SLD w wyborach do Parlamentu Europejskiego?
Daniel Olbrychski kandydatem SLD w wyborach do Parlamentu Europejskiego? Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Wedle nieoficjalnych informacji tygodnika "Wprost" SLD chce, by w wyborach do Europarlamentu z jego list wystartował znany aktor Daniel Olbrychski. Na razie jednak pewne jest jedynie, że Olbrychski zostanie członkiem komitetu honorowego Kongresu Lewicy.


Daniel Olbrychski od lat znany jest z odważnych i nieszablonowych sądów, które chętnie wypowiada w mediach. Często mają one wyraźne polityczne zabarwienie. – Oczywiście, że odmówiłbym roli Lecha Kaczyńskiego w filmie "Smoleńsk", podobnie jak odmawiałem, gdy robiono filmy ku chwale Felka Dzierżyńskiego – stwierdził kilka miesięcy temu w "Kropce nad i". Mówił też wtedy o swojej niechęci do Jarosława Kaczyńskiego, podkreślając, że "podzielił Polskę bardziej niż stan wojenny".

Wyraziste poglądy Olbrychskiego zjednały mu sympatię środowiska SLD, która to partia zaprosiła aktora do komitetu honorowego zaplanowanego na 16 czerwca Kongresu Lewicy. Aktor weźmie też udział w jednym z paneli dyskusyjnych odbywającej się na Stadionie Narodowym imprezy.

Marcin Dzierżanowski z "Wprost" twierdzi jednak, że na tym nie koniec wspólnych politycznych inicjatyw SLD i Olbrychskiego: władze partii chcą mu zaproponować start w wyborach europejskich. Fakt złożenia takiej propozycji dementuje jednak żona aktora, która jest też jego menedżerką:


Krystyna Demska-Olbrychska

Była taka propozycja, ale nie od lewicy. Daniel Olbrychski jest jednak wciąż bardzo aktywny zawodowo i nie ma zamiaru poświęcić się polityce. W każdym razie na pewno jeszcze nie teraz. CZYTAJ WIĘCEJ


Czy można spodziewać się, że aktor zmieni jednak zdanie i silniej zaangażuje się w politykę? – Daniel nie jest członkiem żadnej partii, ale zawsze chętnie spotyka się z mądrymi ludźmi i rozmawia o sprawach Polski – mówi o uczestnictwie męża w Kongresie Lewicy Krystyna Demska-Olbrychska.

Czytaj także:

Daniel Olbrychski w honorowym komitecie kongresu SLD

Daniel Olbrychski: Kmicic, co wojuje z Kaczyńskim

Źródło: Wprost.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Zupełnie nowe naTemat.pl 4.0. To największa zmiana w historii serwisu
0 0Grupa naTemat nigdy nie była tak popularna jak teraz. Dziękujemy!

O TYM SIĘ MÓWI

0 0Elitarna grupa zaczyna szukać Woźniaka-Staraka. Jeden z nurków zdradza szczegóły
0 0Co dalej z poszukiwaniami Woźniaka-Staraka? Mamy najnowszy komentarz policji
0 0Hejterzy śmieją się z jego roli w filmie Tarantino. Jednak to Rafał Zawierucha "wygrał życie"