"Matura to Bzdura" zmienia prowadzącego. "Powalczymy o widzów na całym świecie"

"Matura to Bzdura" zmienia prowadzącego. "Powalczymy o widzów na całym świecie"
"Matura to Bzdura" zmienia prowadzącego. "Powalczymy o widzów na całym świecie" Youtube.com / "matura to bzdura"
Kuba Jankowski po trzech latach odchodzi z internetowego show "Matura to Bzdura". Prowadzący, który firmował swoją twarzą program rozpoczyna działalność na własną rękę. Natomiast kanał "Matura to Bzdura" będzie miał nie tylko nowych prowadzących, ale rozpocznie walkę o podbój globalnej sieci. Twórcy postanowili zacząć nagrania także na ulicach Londynu.


– Nowy prowadzący na pewno będzie musiał wiedzieć, które jezioro w Polsce jest największe – mówi naTemat Adam Drzewicki, twórca "Matura to Bzdura". Po trzech latach współpracy z programu odchodzi Kuba Jankowski, który stał się niejako jego wizytówką. Prowadzący rozpocznie pracę nad nowymi, samodzielnymi projektami. Pojawia się pytanie, czy uda mu się powtórzyć sukces, który osiągnął z w znanym show na YouTube? I czy sam show nie straci na jego odejściu?

Adam Drzewicki przekonuje, że rozstali się z Kubą w jak najlepszej atmosferze i nie ma mowy o jakimkolwiek konflikcie. Nie ukrywa jednak, że początkowo było to dla niego zaskoczeniem. – Powiem szczerze, byłem w szoku. Zadawałem sobie pytanie, dlaczego? Szkoda, ale rozumiem jego decyzję. Zdałem sobie sprawę, że jest to szansa nie tylko dla niego, ale i dla nas, aby odświeżyć formułę programu – mówi pomysłodawca youtube'owego show.

Co ma na myśli? Między innymi to, że nowa "Matura to Bzdura" będzie miała nie jednego, ale kilku prowadzących. Co więcej, ekipa zacznie egzaminować przechodniów w nowych miastach, także na ulicach... Londynu. Do tej pory twórcy jeździli tylko po polskich miastach. – Planujmy zrobić program anglojęzyczny, który będziemy kręcili w Wielkiej Brytanii. Casting na prowadzącego program "Matura to Bzdura" rozpoczyna właśnie pytanie o znajomość języka angielskiego – zdradza w rozmowie z naTemat Adam Drzewicki.Jakie jeszcze kryteria będzie musiał spełnić kandydat? – Zależy nam na kobietach. Poza kanałami modowymi i lifestylowymi praktycznie nie ma ich na YouTube, a szkoda. Zgłosiło się do nas wiele pań. Mam nadzieję, że spośród czterech prowadzących co najmniej dwie osoby będą reprezentować płeć piękną – mówi Drzewicki.

Płeć to nie wszystko. Prowadzący będzie musiał posiadać nie tylko wiedzę, aby umieć odpowiednio nakierować zapytane osoby na odpowiedź, ale także mieć "to coś", co miał w sobie Kuba Jankowski. – Nowy prowadzący musi być osobą pełną marzeń. Będzie mógł wykorzystać nasz program do tego, aby zdobyć rozpoznawalność. My jesteśmy stanie to zagwarantować – mówi Adam, który podaje przykład właśnie Kuby Jankowskiego.

Do tej pory zgłosiło się już ponad pięciuset chętnych. Są wśród nich osoby pracujące w radiu, telewizji, ludzie z Polski i z zagranicy. Największe szanse ma jednak nie zawodowiec, a ktoś z wrodzonym talentem. – Nie chcemy osoby z manierą dziennikarską, tylko kogoś, kto umie wchodzić w interakcję z ludźmi. Musi to być człowiek pasją i posiadać naturalną ciekawość świata – mówi twórca "Matura to Bzdura".

Czytaj także:

"Co Prometeusz zabrał Bogom? Patelnię!" Matura to Bzdura bez tajemnic


"Matura to bzdura" czyli pytanie o kanon wiedzy ogólnej

Największe polskie jezioro? Cegielski: "Nie zamierzam tego wiedzieć". Podstawowa wiedza nie jest już potrzebna?
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0"Chodziło o to, by mężczyźni odzyskali godność". Tomasz Raczek szczerze o zamknięciu "Playboya"
0 0Przestajemy zwracać uwagę na cenę i smak. Zaczyna się liczyć co innego
Zysk 0 0Mówią, że to polska "Gra o tron". Za nami premiera kolejnej części piastowskiej sagi
Brita 0 0Co powinno pić dziecko? Dobrą wodę znajdziesz nie tylko na sklepowych półkach
0 0"Chętnie przeproszę". Dziwny wpis kobiety, która oskarżyła Grodzkiego
0 0Marszałek Grodzki odpowiada na materiał TVP. Mówi o "drodze sądowej"
FELIETON MICHALIK 0 030-krotność ZUS, czyli tak PiS chce karać za rozum i kwalifikacje
INN:Poland 0 0ZUS vs. przedsiębiorcza matka: 9 lat składek to za mało, by pójść na zwolnienie
0 0Lewica pod rękę z PiS i przeciw Gowinowi. Słowa Zawiszy zaskakują
0 0"Nikt nigdy nie pytał". Kandydat na ministra o braku wyższego wykształcenia
0 0Jest szczepionka przeciwko eboli. Na razie może eksperymentalnie pomóc w zwalczeniu epidemii
0 0Myślisz, że to lenistwo, a to depresja. 10 objawów choroby, których nie rozumie otoczenie