Gowin spotkał się z Kaczyńskim? "To kompletna bzdura"

Jarosław Gowin zapewnia, że nie spotkał się z Jarosławem Kaczyńskim. Na zdjęciu: Kaczyński i Gowin w 2008 roku.
Jarosław Gowin zapewnia, że nie spotkał się z Jarosławem Kaczyńskim. Na zdjęciu: Kaczyński i Gowin w 2008 roku. Fot. Sławomir Kamiński / AG
Co zrobi Jarosław Gowin, jeśli przegra z Donaldem Tuskiem walkę o stanowisko przewodniczącego PO? Możliwe, że przywyknie do roli zwykłego posła PO lub usamodzielni się politycznie, zakładając własną partię. Były minister sprawiedliwości miałby jednak w takiej sytuacji jeszcze inną opcję. Mógłby dołączyć do PiS. W Sejmie pojawiły się już plotki przekonujące, że Gowin spotkał się niedawno z Jarosławem Kaczyńskim, by porozmawiać o swojej przyszłości. Poseł PO zapewnia, że są one bezpodstawne. – To kompletna bzdura. Musiałem być na haju, bo nic takiego nie pamiętam – żartował w rozmowie z "Gazetą Wyborczą".


Do tajnego spotkania dwóch Jarosławów miało dojść w zeszłym tygodniu. "Gazeta Wyborcza" dowiedziała się, że podczas rozmowy Gowin miał zasugerować, że mógłby startować w wyborach z ramienia PiS. Wraz z nim na listach partii Kaczyńskiego znaleźliby się jego sojusznicy z konserwatywnej frakcji PO. Tymczasem sam Gowin miał przekonywać po spotkaniu, że to Kaczyński zaproponował mu miejsce w gronie wyborczych kandydatów PiS.

Współpraca z PiS zmusiłaby jednak Gowina do porzucenia części głoszonych obecnie haseł. Były minister sprawiedliwości, rywalizując o fotel przewodniczącego PO, opowiada się za obniżeniem stawek podatkowych i wprowadzeniem innych rozwiązań kojarzonych z liberalizmem gospodarczym. PiS słynie natomiast z przywiązania do koncepcji solidarności społecznej, która nieprzychylnie patrzy na wiele liberalnych postulatów.

Możliwe więc, że porażka w wewnątrzpartyjnych wyborach skłoniłaby Gowina do założenia własnej partii. W nowym ugrupowaniu znalazłoby się zapewne kilku innych konserwatywnych posłów PO, w tym John Godson i Jacek Żalek, którzy wchodzą zresztą w skład założonego niedawno przez Gowina Parlamentarnego Zespołu Dobrych Zmian.

źródło: Wyborcza.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Wojciechowska naściemniała o solo ślubach? Youtuberka z Korei mówi o bzdurach w programie
0 0Wygrani pokłócili się o dom i auto. Oto jak "Czar Par" zniknął z telewizji w atmosferze skandalu
0 0Egzamin z konstytucji, testy psychiatryczne. Bez tego nie pozwólmy startować w wyborach
0 0Po co PiS licencje dla dziennikarzy? Swoich nagrodzić, resztę ukarać
0 0"Wszystko dzięki ministrowi". Kiedyś głosowali na PO, teraz wolą PiS
0 0Test przedsiębiorcy nie zdał egzaminu. Fiskus potwierdza ważną deklarację
0 0W trzy lata schudł 50 kg. Kamiński: Polityk PiS współczuł żonie z powodu mojego rychłego odejścia

NIE TYLKO POLITYKA

WYWIAD 0 0W Sejmie się jej boją. Justyna Dobrosz-Oracz szczerze o "pościgach" za politykami
WYBORY2019 0 0Pierwszy sondaż prezydencki z Kidawą-Błońską! Zaskakujący wynik