Naczelny rabin Polski Michael Schudrich grozi odejściem. Wszystko przez zakaz uboju rytualnego

Naczelny rabin Polski Michael Schudrich grozi odejściem. Wszystko przez zakaz uboju rytualnego
Naczelny rabin Polski Michael Schudrich grozi odejściem. Wszystko przez zakaz uboju rytualnego Fot. Adam Stępień / Agencja Gazeta
Naczelny rabin Polski Michael Schudrich grozi odejściem ze stanowiska, jeśli zakaz uboju rytualnego zostanie utrzymany. Wyraził też nadzieję, że w ciągu najbliższych miesięcy uda się wypracować odpowiednie przepisy.


Reakcja Michaela Schudricha jest bardzo zdecydowana. Naczelny rabin Polski stwierdził w rozmowie z reporterem Radia ZET, że jest rozgoryczony efektem piątkowego głosowania, w którym Sejm odrzucił rządowy projekt ustawy legalizujący ubój rytualny.

Schudrich ma nadzieję, że w niedługim czasie uda się wypracować odpowiednie przepisy, które umożliwią dopuszczenie uboju rytualnego w ramach potrzeb religijnych. W przeciwnym razie, nie będzie w stanie dłużej pełnić swojej funkcji. Schudrich jest naczelnym rabinem Polski od grudnia 2004 roku.

Rządowy projekt odrzucono większością 222 głosów. 178 posłów chciało, by izba dalej się nim zajmowała. Dziewięciu posłów, w tym siedmiu z PO, wstrzymało się od głosu. Choć regulacje legalizujące ubój rytualny są popierane przez gabinet Donalda Tuska, to Klub Parlamentarny PO nie objął tego głosowania partyjną dyscypliną. Dlatego 38 posłów PO, którzy poparli zakaz praktykowania uboju rytualnego, nie musi się obawiać kar dyscyplinarnych. Wśród nich znalazła się marszałek Sejmu Ewa Kopacz. Za ubojem rytualnym opowiedział się cały klub PSL.Źródło: Radio ZET
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

POWYBORCZY PORANEK

WYNIKI, ANALIZY, KOMENTARZE