Najlepsi sprinterzy na świecie przyłapani na dopingu. Gay i Powell czekają na wyniki na próbki B

Były rekordzista świata w biegu na 100 m Asafa Powell został złapany na dopingu.
Były rekordzista świata w biegu na 100 m Asafa Powell został złapany na dopingu. Fot. Cezary Aszkielowicz/Agencja Gazeta
Tyson Gay i Asafa Powell prawdopodobnie brali doping. Amerykanin od razu przyznał się do winy i zapowiedział rezygnację z udziału w sierpniowych mistrzostwach świata w Moskwie. Jamajczyk natomiast twierdzi, że nie brał dopingu. Zdaniem Jamajskiej Komisji Antydopingowej oprócz Powella niedozwolone substancje brało oprócz niego także 4 innych Jamajczyków.Amerykański sprinter sam ujawnił informację o pozytywnym wyniku testu. Nie ujawnił, jakie zakazane substancje wykryto w jego organizmie. – Zaufałem komuś i teraz jestem zawiedziony. Czasem człowiek po prostu komuś ufa, taka jest ludzka natura – tłumaczył Gay. Nie powiedział o kogo chodzi. Zaznaczył również, że będzie szczery w rozmowach z Amerykańską Agencją Antydopingową i opowie o wszystkim, co przyjmował i z kim się spotykał.

Sprinter wycofa się z tegorocznych Mistrzostw Świata w Rosji. Planuje polecieć do siedziby agencji w Colorado Springs. Chce być na miejscu, gdy organizacja będzie badać próbkę B. Gay liczy, że kolejna próbka będzie miała wynik negatywny. Tyson Gay może pochwalić się najlepszym rezultatem na setkę w tym roku. 21 czerwca w Des Moines Gay przebiegł 100 m w 9,75 s.

Zupełnie inaczej niż Amerykanin, na informację o pozytywnym wyniku próbki A zareagował Asafa Powell. – Nigdy świadomie ani nieświadomie nie przyjmowałem żadnych środków lub substancji, które są niedozwolone. Ani teraz ani wcześniej nie byłem oszustem - powiedział Jamajczyk na łamach niedzielnego wydania gazety "Jamaica Observer". Powell przez cztery lata (2005-2008) był rekordzistą świata na 100 metrów.


Do brania środków niedozwolonych nie przyznają się również rodacy Powella, m.in. srebrna medalistka igrzysk olimpijskich w Londynie Sherone Simpson i dyskobolka Allison Randal. Dyskobolka w "Jamaica Observer" zapowiedziała walkę o swoje dobre imię. – Nigdy nie interesowałam się sterydami. Jestem gotowa poddać się wszelkim innym metodom badania, aby udowodnić niewinność. Mam nadzieję, że zostanę oczyszczona z zarzutu – wyjaśniała. Wszyscy Jamajczycy zgodnie liczą na negatywny wynik próbki B.

Ostatni miesiąc dla federacji jamajskiej był mocno pechowy. W połowie czerwca na dopingu złapana została sprinterka Veronica Campbell-Brown.
źródło: tvn24.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

JEST WEEKEND!

POPKULTURA 0 0Wielka niespodzianka w ostatnim sezonie "Wikingów". Pojawi się w nim mocny, polski akcent
DAD:HERO 0 0Znamy świąteczne premiery Netflixa. Da się przeżyć święta bez „Kevina samego w domu” – oto 5 opcji
Diverse 0 0Na pewno masz w szafie ubrania z ich logo. Teraz będą w nich jeździć uczestnicy Rajdu Dakar
0 0Polacy nie potrafią wycenić ani własnej, ani cudzej pracy. Wyżej od człowieka cenimy maszynę
POLECAMY 0 0Uczeń jak mistrz. Oto poseł, który zastąpił Piotrowicza i kroczy jego ścieżką
0 0Takiej inwestycji Zakopane nie widziało. Ksiądz buduje "galerię handlową" przy kościele i Krupówkach
Volvo 0 0Ten samochód to fenomen. Wielu próbowało zrobić podobny, udało się tylko jednej marce
Cinergia 0 0Reżyser “Pokoju” i aktor z “Matriksa” przyjadą do Łodzi. Rusza festiwal Cinergia
dad:HERO 0 0Pierwsze 5 lat jest najważniejsze dla relacji ojca z synem. Przekonałem się o tym na własnej skórze
0 0"Zachwycisz się". Igor Herbut nagrał poruszającą piosenkę dla synka. Zdradził też jego imię
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Michalkiewicz ujawnił dane ofiary księdza. Pytamy, czy mu nie wstyd
0 0Prestiżowa nagroda dla Sekielskiego. Ale widać, że odniósł też inny sukces