"Wyście nas wybrali, musicie się podporządkować" – Żydówka dzwoni do Radia Maryja

"Żydówka dzwoni do Radia Maryja" – takie nagranie rozgłośnia wrzuciła na YouTube.
"Żydówka dzwoni do Radia Maryja" – takie nagranie rozgłośnia wrzuciła na YouTube. Fot. Sebastiam Adamus / Agencja Gazeta
Nie tak miała przebiegać ta audycja Radia Maryja. Jedna z dzwoniących na antenę słuchaczek zaskoczyła prowadzącego, wypowiadając się w dość… kontrowersyjny sposób. – Wyście nas wybrali, musicie nas podporządkować – mówi otwarcie słuchaczka wyznania żydowskiego.


Do nietypowego telefonu doszło w trakcie audycji "Rozmowy niedokończone". Tematem były echa z kraju i ze świata. Prowadzący ksiądz wraz z goszczącą w studiu mec. Elżbietą Barys nie spodziewali się jednak takiego telefonu od słuchaczki Radia Maryja.

Ta, powiedziała dobitnie co się dzieje w kraju i na świecie. Helena – bo tak się przedstawiła – mieszka w Polsce, ale dzwoni z Austrii. Potem zaczęła monolog trwający ponad minutę. – Chcę powiedzieć, że mi się bardzo nie podoba, co mówi pani mecenas. Ja przepraszam, ale proszę mnie wysłuchać – zaczęła. Prowadzący postanowili wysłuchać i wtedy się zaczęło.

Przecież wyście nas wybrali, my rządzimy, a wy musicie się podporządkować. Myśmy wam otworzyli granice, jak się nie podoba, to jedźcie. My żyjemy dobrze, ja brałam udział w programie TVN "Ugotowani", pan zobaczy, jak my żyjemy, a jak wy.


Dalej oskarża Polaków o to, że mają biedę i nie potrafią sobie poradzić. Dowodem na to ma być program Elżbiety Jaworowicz "Sprawa dla reportera", w którym rozwiązywane są problemy zwykłych Polaków. – My w Izraelu mamy ciężko, bo te Araby nas atakują, my musimy do Polski. Potrzebujemy mieszkań tutaj, wszystkiego, co pani myśli – mówiła.


Tak skrajne komentarze sprowokowały internautów, którzy pod nagraniem na YouTube nie szczędzą słów krytyki. Wśród nich pojawiają się także zdania, że nagranie może być po prostu prowokacją.

Cała audycja do przesłuchania tutaj.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
#SkuteczniePosprzatane 0 0Znamy wyniki akcji #SkuteczniePosprzatane. Organizatorzy przygotowali ogromną niespodziankę
NSC 0 0National Sales Congress po raz trzeci na Narodowym. Motyw przewodni ma wiele wspólnego ze sportem
0 0Poważne oskarżenia Edyty Górniak. Wyjaśniła, czym były "podziękowania" Cleo
0 0Youtuber z kolegą nagrał jak jedzie 300 km/h i udawał, że to nie w Polsce. Szybko go namierzono
Reserved 0 0Top modelka w kampanii Reserved. Promuje kolejną odsłonę projektu ReDesign
Gutek 0 0Zachwyca się nim Tarantino. Oto 5 powodów, dla których trzeba zobaczyć najbardziej szalonego laureata Złotej Palmy
OPINIE 0 0Dlaczego poparcie dla PiS jest nie do ruszenia? Oto powody
WYBORY2019 0 0Nic dziwnego, że PiS przestraszyło się #SilniRazem. Akcja KO podbija media społecznościowe