Zdrada jako świąteczny prezent? Boże Narodzenie to nie tylko czas dla rodziny, ale i... kochanków

Gorący seks wielu da w te święta w prezencie nie tylko stałym partnerom, ale i kochankom. [url=http://tinyurl.com/oomwjn4]Boże Narodzenie[/url] sprzyja zdradom?
Gorący seks wielu da w te święta w prezencie nie tylko stałym partnerom, ale i kochankom. Boże Narodzenie sprzyja zdradom? Fot. Shutterstock.com
Święta to tradycyjnie czas, który rezerwujemy dla najbliższych. Czy jednak mianem najbliższych wszyscy określają rodzinę i przyjaciół? Niekoniecznie. Wiele osób zamierza w te święta spędzić choć kilka gorących chwil z ukochanymi, czyli... kochankami.


Z badań, które przeprowadził międzynarodowy serwis Victoria Milano wynika, że aż 71 proc. zdradzających kobiet i 58 proc. niewiernych panów zrobi wszystko, by w święta wyrwać się z domu i choć na chwilę znaleźć się w ramionach kochanka lub kochanki. Badanie świątecznej niewierności wydaje się dość miarodajne. Na zlecenie Victoria Milano przepytano dwa i pół tysiąca internautek i internautów z wszystkich państw, w których serwis pomaga znaleźć nową drugą połowę.


Od jakiegoś czasu z tych usług skorzystać mogą także Polacy, więc w tym przypadku nie można już tylko oburzać się na osławiony "zgniły Zachód"... Wielu z pewnością oburzą natomiast odpowiedzi, których respondenci udzielali w dalszej części badania. Aż 72 proc. z nich mimo planowanego świątecznego "skoku w bok" zakłada bowiem, że zbliżający się rok 2014 będzie... bardzo dobrym okresem w ich dotychczasowym związku. Komentując te dane założyciel VM Sigurd Vedal ocenił, że zdradę w święta można traktować jako swego rodzaju prezent od partnera. - Zdrady pomagają w ratowaniu małżeństw i te badania tylko definitywnie to potwierdzają - stwierdził.


Zazdrość jest problemem, nie zdrada

Dlaczego faceci zdradzają? Bo ludzie nie są monogamiczni, nie tylko faceci, kobiety też. Dlaczego uważa się, że kobiety zdradzają rzadziej? Bo po pierwsze rzadziej się przyznają w badaniach do zdrad (społeczna anatema jest dużo większa w wypadku zdradzającej kobiety niż mężczyzny) , a po drugie – bo są dużo lepsze w konspiracji. Znam kilka takich przypadków, nikt by się nie domyślił, choćby nie wiem co, a po mężczyźnie to zaraz widać – jeśli się patrzy uważnie oczywiście. CZYTAJ WIĘCEJ


Być może ta opinia jest mocno przesadzona, ale to nie jedyne dane sugerujące, by przed Bożym Narodzeniem i Nowym Rokiem zachować w związku większą czujność. Kilka dni wcześniej opublikowano przecież inne badania, z których wynika, że dziś święta wyjątkowo mocno sprzyjają raczej osłabianiu związków niż budowaniu tradycyjnego rodzinnego ciepła. W tamtych badaniach 24 proc. respondentów przyznało, że zdradą zakończyła się dla nich... wigilia pracownicza. Dlatego do świątecznej zdrady często dochodzi podobno w firmowym pomieszczeniu z ksero lub w gabinecie szefa.


Wszystkie te dane zdają się rzucać nowe światło na wyniki badań brytyjskich psychologów, którzy na początku roku 2012 opublikowali analizę, z której wynika, że styczeń jest miesiącem, w którym najczęściej dochodzi do rozstań. Wówczas przyczyn tego stanu rzeczy upatrywano w kiepskiej pogodzie. I fakcie, iż w styczniu pary spędzają w domu znacznie więcej czasu niż w innych miesiącach, co sprawia, że kłócą się nawet dwa razy częściej. Wtedy Brytyjczycy nie brali jednak pod uwagę właśnie tego, o co wybuchała większość awantur...

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0"Nie czuję się urażona". Ma 23 lata, działa w partii Korwina. Opowiada, jak traktowane są kobiety
0 0Idealny czas na dziecko nie istnieje. Zawsze znajdziesz jakąś wymówkę
0 0W sukces tej Polki nikt nie wierzył. Uparła się i stworzyła rewolucyjny krem antysmogowy
0 0"World of Fire" z Wichłacz i Kotem. Serial BBC pokazuje wojenny koszmar nie tylko Polaków
WYWIAD 0 0Mierzy 122 cm i znacie ją z "Mam talent". Opowiada, dlaczego w "Na Wspólnej" nie ma niskorosłych
0 0Meghan i Harry szczerzy do bólu. Wywiad poruszył Anglię, ale nie wszystkim się spodobał

POLECAMY

HYDEPARK 0 0Maciej Stuhr kończy 44 lata. I właśnie z tej okazji dał bardzo szczery wywiad
0 0Tak się rozjeżdża konkurencję. Po takiej zapowiedzi serwisu Disney+ Netflix może się bać