Caritas: Nie rywalizujemy z WOŚP! Nasza działalność bardzo się różni

Rzecznik Caritas mówi: Nie rywalizujemy z WOŚP
Rzecznik Caritas mówi: Nie rywalizujemy z WOŚP Fot. Franciszek Mazur / Agencja Gazeta
Rzecznik Caritas Polska Paweł Kęska zaapelował, by nie przeciwstawiać Caritasowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. - Nasza działalność bardzo się od siebie różni i nie koliduje ze sobą - podkreślał Kęska.


Jak co roku, przy okazji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy prawica była bardzo oburzona, że ludzie dają na nią pieniądze. Od razu pojawiły się też głosy, żeby dawać nie na WOŚP, a na Caritas.

Rzecznik polskiego Caritasu postanowił uciąć te bezsensowne dyskusje. Jak stwierdził, jest przeciwny upolitycznianiu akcji charytatywnych. Dodał też, że "robienie szumu" wokół takich działań często bardzo im szkodzi. Kęska zaznaczył, że Caritas i WOŚP ze sobą nie rywalizują i że nie należy ich sobie przeciwstawiać.

- Nasze organizacje różnią się tak znacznie, jak skoki narciarskie i piłka ręczna. Nie ma co ich do siebie porównywać. (...) W Polsce jest tyle różnych potrzeb, że mogłoby działać jeszcze pięć takich organizacji - stwierdził Kęska.

Niestety, obawiamy się, że ten apel nie trafi ani do polityków, ani publicystów z lubością atakujących Owsiaka i jednocześnie chwalących Caritas.

Źródło: Radiowa Jedynka
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
dadHERO 0 0Polacy sprzątają Himalaje. Andrzej Bargiel wziął worki i poszedł na lodowiec. "Ilość śmieci szokuje"
Volkswagen 0 0Ciężarówka jak pociąg? Dzięki tej "elektrycznej" autostradzie nie jest to już science fiction