Monika Olejnik. Na kogo się wścieka. I kto wścieka się na nią

Okładka tygodnika "Newsweek" z Moniką Olejnik.
Okładka tygodnika "Newsweek" z Moniką Olejnik.
Na okładce najnowszego Newsweeka Monika Olejnik ogłasza, że "jest wściekła". Wywiad jest o "prawicowych frustratach, ojcu, matce i braciach Kaczyńskich". Przypominamy na kogo w przeszłości wściekała się Monika Olejnik i kto wściekał się na nią.

Rodzice

Wywiad w Newsweeku, to nie pierwsza rozmowa, w której Monika Olejnik złości się na przypominanie przeszłości swojego ojca. We wrześniu 2012 roku dziennikarka mówiła: Drażni mnie to grzebanie w życiu rodziców. Jakie znaczenie ma to, co robili ojcowie, dziadkowie, przyszywana ciocia i ojciec chrzestny? Dlatego bardzo krytykowałam PiS za „dziadka z Wehrmachtu”.

Tadeusz Olejnik pracował w MSW. Wg Gazety Wyborczej był zatrudniony w formacji chroniącej placówki dyplomatyczne, należącej do struktur peerelowskiego MSW. Od lat prawica twierdzi, że był oficerem SB. Takie zarzuty postawiło też pismo "Fakty i Mity" posła Ruchu Palikota (Twojego Ruchu) Romana Kotlińskiego. Ruch potem przepraszał za publikację.

Niedawno Monika Olejnik powiedziała: - To, co mam, zawdzięczam sobie samej, bo całe życie ciężko pracowałam, i pomimo różnych publikacji, które będą się ukazywały, będę kochała mojego ojca. Te ataki wynikają z bezradności. Polecam tym ludziom, żeby zarezerwowali sobie jakieś stałe miejsce w IPN, niech tam siedzą i grzebią. Mnie to kompletnie nie interesuje. Naprawdę nie mam zamiaru się tłumaczyć.


Monika Olejnik
w "Newsweeku"

Prezydent Wałęsa przez dwa lata ni udzielał mi wywiadów. Aleksander Kwaśniewski przez dwa i pół roku, bo się obraził. A kto wytknął Palikotowi, że w jego klubie jest poseł, który zatrudniał w swoim piśmie mordercę księdza Popiełuszki? Ja to zrobiłam!

A kiedy zaczęła się wojna między Donaldem Tuskiem a Lechem Kaczyńskim, wiele razy oburzałam się, że kancelaria premiera zabiera samolot prezydentowi.

Proszę sobie przypomnieć wazeliniarskie teksty Michała Karnowskiego o Jarosławie Kaczyńskim. Gdybym była prezesem PiS-u, po takiej lekturze, zrobiłoby mi się niedobrze. Bo on chyba nie lubi lizusów. CZYTAJ WIĘCEJ


Dziennikarze prawicowi Olejnik nienawidzą. Ewa Stankiewicz powiedziała o niej: - Język Olejnik – brutalny, mający odjąć godność innym ludziom – nie ma nic wspólnego ze standardami zwykłego człowieka, bo jeśli chodzi o dziennikarstwo, od dawna już nie oczekuję od Moniki Olejnik żadnych standardów. Dorota Kania: - Monika Olejnik po rozwodzie zaczęła robić karierę w dziennikarstwie, a jej zainteresowania skoncentrowały się na polityce i służbach specjalnych. Miała przy tym świetne kontakty w tych środowiskach, o czym w swojej książce pt. „Rosyjska ruletka” pisał były szpieg PRL Marian Zacharski.


Lech Kaczyński

W "Newsweeku" Monika Olejnik mówi o braciach Kaczyńskich. Jej najsłynniejszy wywiad z Lechem Kaczyńskim, to ten z Brukseli, po którym doszło do awantury. Kaczyński miał powiedzieć Olejnik, że jest agentką Stokrotką, że ją wykończy i że umieści ją na swojej krótkiej liście. Potem prezydent wysłał dziennikarce kwiaty z przeprosinami.

Jarosław Kaczyński

- Chcemy powiedzieć wyraźnie, że mamy już tego dość. Nie przychodzimy na dyskusje, żeby być ofiarą ataku, któremu przewodzi sama pani Olejnik. Ona ma prawo do swoich poglądów politycznych, ale w takim razie niech zgłosi się do PO i najmie do tamtejszej gazety – mają jakiś „POgłos”. Niech tam popracuje, a nie pracuje w radiu udając, że jest obiektywną dziennikarką - mówił Jarosław Kaczyński w 2008 roku o Monice Olejnik.

Relacje prezesa PiS i dziennikarki są słodko - gorzkie. Gdy było gorzej, to prezes mówił o Olejnik tak: - Monika Olejnik nawet nie próbuje udawać, że jest dziennikarzem". Jest stroną dowodzącą atakiem. To z marca 2011 roku. Wcześniej, w 2010 roku, Jarosław Kaczyński udzielił Olejnik 9 minutowego wywiadu w kampanii prezydenckiej. Powiedział: - Ja pamiętam pani łzy, mocno mnie pani wzruszyła. Chodziło o reakcję Olejnik po katastrofie w Smoleńsku. Monika Olejnik w jednym ze swoich felietonów ironizowała, że w prezesie PiS "jest samo dobro".

4 lata temu podczas wizyty w studiu Radia Zet Monika Olejnik podarowała prezesowi PiS prezent. Był nim kubek. Prezes Kaczyński myślał, że dostanie koszulkę.

Mariusz Błaszczak
szef klubu PiS

Szef klubu PiS wyszedł z porannego śniadania w Radiu Zet, bo nie odpowiadał mu sposób prowadzenia audycji przez Monikę Olejnik. Wcześniej Mariusz Błaszczak wygłosił wykład, co powinno być jego zdaniem inaczej, niż jest.

Kuba Wojewódzki

Do sporu Olejnik - Wojewódzki doszło po słynnym żarcie z ukraińskich sprzątaczek. Monika Olejnik w swoim felietonie ostro skrytykowała zachowanie Kuby Wojewódzkiego i Michała Figurskiego na antenie Eski Rock. Krytykowała oczywiście feralną wypowiedź o Ukrainkach. "Szkoda, że Kuba nic nie rozumie, bo Figurski nigdy niczego nie rozumiał" - pisała. Według dziennikarki prezenterzy co prawda obnażyli "polskiego chama", ale stanęli przez to w tym samym szeregu, co ojciec Rydzyk i Andrzej Lepper".

Kuba Wojewódzki odpowiedział: - Monika ostatnio bardzo chce być bolesną królową Polski. Gdybym miał wejść na ten poziom dyskusji, pozbawiającej nas prawa do krytycznej, autorskiej metody, to poradziłbym jej, żeby zamiast szukać dla siebie kolejnych butów, raczej wpadła do jakiegoś teatru zobaczyć, jakie eksperymenty ludzie robią z metaforą.

Tomasz Terlikowski

Tomasz Terlikowski groził, że przestanie przychodzić do Moniki Olejnik. Ostatnio przyszedł. I znów się z nią pokłócił. - Pani kłamie, mówiąc brutalnie - stwierdził Terlikowski. W 2012 Terlikowski powiedział o Olejnik: - Jest albo kłamczuchą albo ignorantką. Obie te cechy dyskwalifikują ją jako dziennikarkę.

Monika Olejnik nie pozostawała Terlikowskiemu dłużna. Powiedziała o nim, że bardziej "martwi się o nasze dusze podczas koncertu Madonny" niż o prawdziwe problemy Kościoła. Olejnik w felietonie na łamach "Gazety Wyborczej" nazwała Tomasza Terlikowskiego "Naczelnym księdzem Rzeczypospolitej" z zaznaczeniem, że chodzi o kapłana bez sutanny.
Tadeusz Cymański

Czasem, gdy Monika Olejnik się denerwuje, to dosłownie krzyczy. W styczniu 2013 roku nakrzyczała w studiu na europosła Tadeusza Cymańskiego. Cymański powiedział, że Olejnik utrzymują podatnicy. - Proszę pana, proszę mnie nie wrzucać do jednego kotła, bo ja jestem w prywatnej firmie, już to próbował zrobić wicemarszałek Wenderlich, który powiedział Jackowi Czarneckiemu, że niech odda tak samo pieniądze. My jesteśmy prywatną firmą, pan nie, więc proszę mnie nie porównywać - złościła się Olejnik.

Żona Jana Rokity podzieliła się kiedyś w Sejmie myślą z dziennikarzami, że Monika Olejnik jest postrachem posłów.

Jacek Kurski

Wywiady Moniki Olejnik z europosłem Jackiem Kurskim potrafią być ostre. W jednym z nich Kurski nie wytrzymał przepytywania o Zbigniewa Ziobrę i odpowiedział: - Ale ja nie jestem tresowaną małpką, która mówi to, co chce usłyszeć Monika Olejnik.

Są tematy, na które Monika Olejnik nie chce rozmawiać. W jednej z audycji odmówiła dyskusji o Januszu K.Mikke, który jej zdaniem "jest faszystą".

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...