Wokół BitCoina robi się coraz bardziej gorąco. Z nieznanych przyczyn zmarła szefowa giełdy tej waluty

Autumn Radtke, szefowa giełdy BitCoina, zmarła tydzień temu. Do dziś nieznane są przyczyny śmierci
Autumn Radtke, szefowa giełdy BitCoina, zmarła tydzień temu. Do dziś nieznane są przyczyny śmierci Fot. YouTube/CasualConnect
BitCoin przestaje być tak szeroko wychwalany w internecie. Powód? Wokół kryptowaluty pojawia się coraz więcej niejasnych i podejrzanych wątków. Najpierw nagle zamknięto największą giełdę BitCoina, teraz okazuje się, że tydzień temu w nieznanych okolicznościach zmarła szefowa innej giełdy zajmującej się tą kryptowalutą.


Wokół niegdyś chwalonego BitCoina zbierają się coraz ciemniejsze chmury. Pod koniec lutego nagle zamknięto największą giełdy tej kryptowaluty - MtGox. Z początku nie wiadomo było, dlaczego - później, zupełnie niespodziewanie, ogłoszono bankructwo giełdy. Razem z MtGox zniknęły BitCoiny warte pół miliarda dolarów. Szef giełdy twierdzi, że była to kradzież.

W ostatnim tygodniu lutego zmarła też Autumn Radtke, szefowa innej giełdy BitCoina: First Met. Radtke znaleziono martwą w jej domu w Singapurze. I choć od tamtego wydarzenia minął tydzień, to nadal nieznane są przyczyny śmierci kobiety. Jak pisze "Puls Biznesu", Radtke miała 28 lat i szefowała giełdzie od 2012 roku.

To kolejny incydent, który każe zastanowić się nad istnieniem BitCoina, który wydaje się coraz bardziej podejrzany. Po wielkiej gorączce na tę kryptowalutę wszystko zaczęło się sypać: pojawiły się doniesienia o kradzieżach, ostre wahania kursu, do tego MtGox i teraz śmierć Autumn Radtke.


BitCoin przez wiele miesięcy był wychwalany - jako waluta "wolna" i "niezależna" od świata wielkiej finansjery i banków. Niektórzy tak zachłystywali się kryptowalutą, że nazywali ją nadchodzącą rewolucją gospodarczą. Krytycy zaś wskazywali, że to tylko internetowy wymysł, mający niewiele wspólnego z rzeczywistością, a do tego - będący poza jakąkolwiek kontrolą.

Dawało to m.in. możliwość dokonywania przestępczych transakcji bez żadnych konsekwencji. Nie chodzi tylko o przekręty finansowe, ale również opłaty za przestępstwa - morderstwa czy napady, co według wielu internautów działo się np. w sieci TOR. Jak by tego było mało, tak naprawdę twórcy BitCoina są bliżej nieznani. Faktem jednak jest, że w pewnym momencie ta kryptowaluta osiągnęła gigantyczną popularność i niektórzy inwestorzy uznawali ją nawet za niezłe źródło zarobku ze spekulacji. Teraz jednak, w świetle kolejnych niezbyt jasnych wydarzeń związanych z BitCoinem, coraz więcej osób nie chce mieć do czynienia z tym wynalazkiem.

Źródło: Pb.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Renault 0 0Jazda w tym aucie to czysta przyjemność. Rodzina będzie zachwycona
Brita 0 0Co powinno pić dziecko? Dobrą wodę znajdziesz nie tylko na sklepowych półkach
TYLKO W NATEMAT 0 0PiS przystąpił do realizacji obietnic, czyli dlaczego Polacy będą zarabiali mniej
0 0Tak PiS załata budżet. W styczniu ceny alkoholu i papierosów pójdą w górę!
Leroy Merlin 0 0Glamour, a może... pustynny? Najnowsze ekscytujące trendy w urządzaniu wnętrz
Möller's 0 0Jak wspierać rozwój dziecka po 4 tygodniu życia? Ten składnik warto wprowadzić do diety
dad:HERO 0 0I wtedy wchodzi Pepsi, cała na różowo… Wina musującego z logiem tej firmy się nie spodziewałeś
Volvo 0 0Chcesz tanio kupić nowy samochód? To najlepszy moment. Zobacz, co wymyśliło Volvo
0 0Takich ludzi trzeba jak najszybciej wyeliminować z dróg. "Bogate dzieciaki" chwalą się piractwem