Pokonaj zmarszczki domowymi sposobami

Ze [url=http://tinyurl.com/o2e4hq5]zmarszczkami[/url] możesz wygrać domowymi sposobami.
Ze zmarszczkami możesz wygrać domowymi sposobami. Fot. Shutterstock.com
Dostrzegasz wraz z upływającymi miesiącami zmarszczki na swojej cerze? Nie musisz wydawać kroci na poprawę stanu swój skóry. Jest wiele sprawdzonych metod, dzięki którym domowymi metodami wygrasz swoją walkę ze zmarszczkami.

Zmarszczki na naszym ciele powstają w wyniku naturalnego procesu starzenia się, ale też ich przyczyną jest nieprawidłowy tryb życia. Ciesz się gładką cerą i spraw, że przynajmniej na Twojej skórze czas stanie w miejscu. Jak to zrobić?

Już w wieku 25 lat

Pierwsze zmarszczki związane z procesem starszenia pojawiają się na naszej skórze w wieku 25 lat. To szybko, a jednym z winowajców jest ekspozycja na słońcu. Mówi się nawet, że gdyby nie słońce, pierwsze zmarszczki pojawiłyby się nawet 35 lat później! Co robić skoro bez słońca nie możemy żyć, a i ono ma swoje inne, korzyste właściwości? Wystarczy rozsądek – nie rezygnujmy z promieni słonecznych. Połączmy to jednak ze stosowaniem kremu z filtrem dostosowanym do twojej karnacji. Szczególnie należy chronić skórę w takich miejscach jak twarz, szyja i ręce.

Widziałeś kiedyś cerę palacza? Kilka lat temu w St. Thomas Hospital w Londynie przeprowadzono badania - wykazano, że palacze wyglądają na o 5-10 lat starszych niż wskazuje na to ich metryka. Paląc karmimy się wolnymi rodnikami oraz „zabijamy” w sobie pokłady witaminy C. Zmniejszamy również ilość kolagenu w naszym organizmie, który odpowiada za sprężystość skóry, jej nawilżenie i napięcie. Nikotyna niszczy również elastynę, dzięki której skóra po ściśnięciu czy odkształceniu, bez problemu wraca do swoich pierwotnych kształtów. Chcesz mieć gładką skórę? Nie pal papierosów.

Nawilżaj cerę systematycznie

Zamiast wybierać między kremami o wielu właściwościach i nazwach sięgnijmy po ten najpopularniejszy – krem nawilżający. Drogie kremy mogą często zadziałać odwrotnie i wysuszyć skórę, a krem nawilżający to sprawdzony i pewny produkt w drodze po cerę bez zmarszczek. Za wszystko odpowiedzialny jest sebum – naturalny lubrykant skóry. Osoby, które mają skórę suchą mają mało sebum, są więc narażone bardziej na zmarszczki. Z tej formy powinny więc szczególnie korzystać osoby o skórzy suchej.


Śpij zdrowo, mało się stresuj, korzystaj z aktywności fizycznej. Mało snu oznacza większy poziom kortyzolu, czyli hormonu stresu. Jego wysokie stężenie powoduje osłabienie syntezy sprzyjającej witalności skóry kolagenu, a także zwiększa wydzielanie tłuszczu i powoduje utratę wody z organizmu. Zmiany skórne spowodowane brakiem snu lub stresem mogą objawić się w postaci zaczerwienień, swędzenia, nadwrażliwości, obrzęku czy nasilenia chorób dermatologicznych.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...