Gdzie najlepiej zjeść w Barcelonie?

Enoteca, Ritz
W Barcelonie scena gastronomiczna działa bardzo prężnie i jest na wysokim poziomie. Znajdziemy tutaj wiele restauracji odznaczonych prestiżowymi gwiazdkami Michelin. Hiszpania znacznie bardziej kojarzy mi się z jedzeniem spontanicznym, niż poważnym i eleganckim.Doświadczenia kulinarne pochodzące z restauracji takich jak np. wspaniała
Enoteca, znajdująca się w tutejszym Ritzu są warte swojej ceny i wiele osób ustawia się w kolejce po wolny stolik. Szef kuchni Paco Perez jest zdobywcą dwóch gwiazdek Michelin, które dostał za swoją restaurację Llança na Costa Brava. Teraz swojej genialnej wyobraźni kulinarnej użycza w - również dwugwiazdkowej - restauracji należącej do luksusowej sieci hoteli.


Spróbujemy tutaj dań śródziemnomorskich w mistrzowskim wydaniu. Kuchnia kręci się przede wszystkim wokół ryb i owoców morza. Nie jest jednak wcale monotematyczna. Ci, którzy lubią odkrywać nowe smaki, siedząc wygodnie przy stole przykrytym nieskazitelnie białym obrusem – niech koniecznie rezerwują stolik.
Tapas 24
Carles Abellan jest jednym z najbardziej znanych restauratorów w Barcelonie. Należy do niego świetny bar Tapas 24, w którym spróbować można tradycyjnych hiszpańskich tapas o każdej porze dnia i nocy. To miejsce z charakteru przypominające stare warszawskie Przekąski Zakąski. Skromnie urządzone, niezobowiązujące wnętrze jest zawsze pełne, wesołe i głośne. Dokładnie takie, jakie powinno być. Idealnie wyważony balans pomiędzy sztywnymi, błyszczącymi lokalami, a lekko obskurnymi knajpami, w których stoły przykryte są starą, lepką ceratą.Cafe Kafka
To miejsce znajduje się w okolicy, która w ostatnim czasie przeszła ogromną transformację. Każde miasto ma podobną dzielnicę. Nieruchomości w barcelońskim Born, ze względu na złą sławę dzielnicy, miały bardzo niskie ceny. To przyciągnęło artystów, przeróżnego rodzaju ekscentryków i indywidualistów, którzy wspólnymi siłami zajęli się odmienianiem swojej okolicy. Teraz w Born znajdziemy mnóstwo klimatycznych knajpek, sklepików i kawiarni, a także niszowych klubów. To tutaj zbierają się najciekawsze osobowości i indywidualiści Barcelony.Café Kafka to wbrew nazwie, nie jest lokal serwujący kawę i ciastka. Owszem, możemy napić się tutaj kawy i zjeść coś słodkiego, jednak w menu znajdziemy dużo więcej naprawdę ciekawych pozycji. Właściciele korzystają z niedalekiego kultowego targu Mercat del Born i w lokalu podają świeże owoce morza, tradycyjne suszone szynki i wszystko to, o czym można marzyć wybierając się na śniadanie. Albo obiad... Albo kolację. Kafka ma mnóstwo charakteru i jest urządzona z pasją i dobrym gustem. Za wnętrza odpowiadają Yolanda Vilalta i Helena Jaumá.Na deser warto zajrzeć do któregoś ze skromnych, za to pięknie przemyślanych i świetnie zaprojektowanych lokali, o których pisałam już wcześniej. Designerskiego pączka z dziurką złapiemy w cukierni Chök, a najlepsze lody w Eyescream & Friends.

Na majówkę możemy polecieć do Barcelony z Warszawy za około 700 zł.Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Ty też nie wiesz, gdzie są teraz karty z głosami? 5 ważnych odpowiedzi po proteście wyborczym PiS
0 0Protest wyborczy PiS to hucpa. Rozmawialiśmy z ludźmi, którzy liczyli głosy
POPKULTURA 0 0Netflix niech się schowa. 5 powodów, dlaczego "Zakochani po uszy" TVN7 są aż takim hitem
HYDEPARK 0 0W Warszawie jestem czarna, w Kongo... biała. Ale ja myślę po polsku dosłownie i w przenośni
0 0"World of Fire" z Wichłacz i Kotem. Serial BBC pokazuje wojenny koszmar nie tylko Polaków
WYWIAD 0 0Mierzy 122 cm i znacie ją z "Mam talent". Opowiada, dlaczego w "Na Wspólnej" nie ma niskorosłych
0 0"Nie czuję się urażona". Ma 23 lata, działa w partii Korwina. Opowiada, jak traktowane są kobiety
0 0W Platformie wrze. Schetyna nagle odwołał posiedzenie klubu
0 0Meghan i Harry szczerzy do bólu. Wywiad poruszył Anglię, ale nie wszystkim się spodobał

POLECAMY

HYDEPARK 0 0Maciej Stuhr kończy 44 lata. I właśnie z tej okazji dał bardzo szczery wywiad
0 0Tak się rozjeżdża konkurencję. Po takiej zapowiedzi serwisu Disney+ Netflix może się bać