Śpiewał "Do zakochania jeden krok" i "Zielono mi", teraz Andrzej Dąbrowski nagrał cover piosenki Pezeta "Refleksje"

Andrzej Dąbrowski, autor hitów "Do zakochania jeden krok" i "Zielono mi", nagrał cover piosenki Pezeta "Refleksje"
Andrzej Dąbrowski, autor hitów "Do zakochania jeden krok" i "Zielono mi", nagrał cover piosenki Pezeta "Refleksje" Fot. YT/alkopoligamiacom
"Przydałby się jakiś melanż" - kto spodziewałby się, że te słowa zaśpiewa Andrzej Dąbrowski, autor hitów takich jak "Do zakochania jeden krok" czy "Zielono mi"? A jednak - znany piosenkarz nagrał jazzowy cover piosenki Pezeta "Refleksje". Efekt jest niesamowity.

"Do zakochania jeden krok, jeden jedyny krok nic więcej/Do zakochania jeden krok, trzeba go zrobić jak najprędzej" - nie ma chyba osoby w Polsce, która przynajmniej nie kojarzy tej piosenki. Tak samo jak "Zielono mi" i wielu innych hitów Andrzeja Dąbrowskiego, którego czasy największej popularności przypadły na lata 70-te. To wtedy Dąbrowski wydał wiele albumów i zdobywał liczne nagrody, jak chociażby tytuł piosenkarza roku w 1972 czy wyróżnienia na festiwalu w Opolu.

Od tamtej pory, niestety, Andrzeja Dąbrowskiego słychać było głównie w radiu i to ze starymi przebojami - chociaż cały czas nagrywa on muzykę jazzową, a ostatni album wydał w 2011 roku.

Teraz jednak piosenkarz ma szansę powrócić na szczyty list przebojów, a wszystko dzięki hiphopowej wytwórni Alkopoligamia, która wypuszcza płyty m.in. Wdowy czy rapera Ten Typ Mes, zresztą współzałożyciela firmy. To właśnie we współpracy z Alkopoligamią Andrzej Dąbrowski nagrał jazzowy cover utworu Pezeta "Re-fleksje" - i trzeba przyznać, że efekt jest niesamowity. By nie zdradzać więcej szczegółów, posłuchajcie sami:


Tutaj z kolei oryginał Pezeta, absolutny hiphopowy klasyk, który mimo upływu lat - piosenka powstała w 2002 roku - nadal broni się zarówno tekstem, jak i bitem.


Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...