W tym roku nie możesz tego przestać w kolejce. Warszawska Noc Muzeów to nie tylko kilometrowe ogonki

Kamil Rakosza
Rok 2018 będzie inny niż poprzednie, czas ruszyć z miejsca. Tym razem to nie oszustwo zwane obietnicą noworoczną, a realna zapowiedź planu na 15. jubileuszową warszawską Noc Muzeów. Bo w końcu po co stać w nieskończonych kolejkach do Centrum Nauki Kopernik czy Muzeum Powstania Warszawskiego, skoro gdzie indziej też jest sporo do zobaczenia.
W Noc Muzeów wcale nie trzeba stać w długich kolejkach. Fot. Jacek Marczewski / Agencja Gazeta
Gwoli ścisłości, nie odradzamy nikomu odwiedzenia tak świetnych przybytków edukacji i wiedzy historycznej jak CNK oraz Muzeum Powstania Warszawskiego. Chodzi o to, że cena biletów do tych miejsc w zwykły, mniej oblegany weekend, to wydatek rzędu ceny obiadu w restauracji. Za to kosztu zmarnowanego czasu i nerwów przetraconych w kilometrowych kolejkach nie da się wycenić w walucie. Dlatego może lepiej warto wybrać się do mniej obleganych miejsc i poznać Warszawę od innej strony.
Muzeum Wódki w Warszawie to jedno z miejsc, które warto odwiedzić w 15. Noc Muzeów.Fot. Facebook / Muzeum Wódki w Warszawie
Każdy, kto wybrał się do Kopernika w Noc Muzeów wie, że bez ustawienia się w kolejkę parę godzin przez otwarciem 15. jubileuszowej nocy, nie ma co marzyć o wejściu do CNK. A jest pewne miejsce na muzealniczej mapie Warszawy, gdzie kolejki nie kojarzą się z czymś niemiłym. Mowa o Muzeum Wódki na Placu Teatralnym.


– Kolejki dla kolejkowiczów nie są przewidywane – mówi naTemat Michał Martosz z Muzeum Wódki. – Jednak ci, którzy zapisali się na wejścia do Muzeum Wódki mogą liczyć na kieliszek właściwego trunku.

Kiedy dzwoniliśmy do Muzeum Wódki piątkowym popołudniem, nadal można było zapisać się na godz. 23 i 23:30.
Muzeum Warszawy zaprasza, m.in na Dziką praską Noc Muzeów.Fot. Materiały Muzeum Warszawy
Kolejną ciekawą alternatywą jest Muzeum Warszawy. Muzeum złożone z 11 kamienic na Rynku Starego Miasta to doskonałe miejsce, by poznać historię stolicy. Od godz. 20 będzie można tam rozpocząć spacer po "mrocznych miejscach starej Warszawy", a dwie godziny później dowiedzieć się, gdzie przed wiekami nie warto było się zapędzać. O godz. 22 rozpocznie się bowiem spacer "szlakiem wszetecznic i przestępców dawnej Warszawy".

Muzeum Warszawy to jednak nie tylko główna siedziba na Rynku Starego Miasta. To także inne oddziały, jak chociażby Muzeum Warszawskiej Pragi.