Bójka, obroniony karny i zaskakujące rezultaty! Ostra końcówka rozgrywek w Grupie B

Adam Nowiński
Co to były za spotkania! Mecze Grupy B na mundialu w Rosji przyniosły wielu fanom piłki nożnej sporo emocji. Było ostro i zacięcie do samego końca. Portugalia zaskakująco zremisowała z Iranem 1:1, a Hiszpania podzieliła się punktami z Marokiem po remisie 2:2. Obie europejskie drużyny przechodzą jednak do fazy pucharowej.
Iran zremisował z Portugalią 1:1. To oznacza, że Cristiano Ronaldo z kolegami zagra z Urugwajem, a Hiszpania z Rosją. Zrzut ekranu z Russia 1
W Grupie B do samego końca o awans z grupy walczyły trzy drużyny: Portugalia, Hiszpania i Iran. Maroko grało już tylko o honor. I trzeba przyznać, że było ostro przez cały czas trwania obu spotkań. Nerwowo było już od pierwszego gwizdka.

Portugalia kontra Iran
W meczu Portugalia – Iran już w dziewiątej minucie doszło do starcia... pomiędzy Irańczykami. Beiranvand chciał złapać piłkę po długim podaniu jednego z rywali, ale przeszkodził mu w tym Ezatolahi. W efekcie mało zabrakło by Joao Mario trafił do siatki. Bójkę dwóch piłkarzy musieli przerwać ich koledzy z drużyny.

Ostudził ich gol Ricardo Quaresmy w 45. minucie meczu. Asystował mu Adrien Silva. Kapitalna akcja Portugalczyków i fenomenalny strzał Quaresmy. Zewnętrzną częścią stopy z ponad dwudziestu metrów uderzył nie do obrony.

Druga połowa też zaczęła sie nerwowo. W 50. minucie Ronaldo został w polu karnym zatrzymany przez Ezatolahiego. Sędzia skorzystał z systemu VAR i pokazał na "wapno". Ale Ronaldo nie wykorzystał szansy. Jego strzał obronił bramkarz Iranu.

To nie był dzień Cristiano Ronaldo. W 80. minucie jeden z Irańczyków upadł na boisko po tym, jak w walce o piłkę został uderzony przez Ronaldo. Sędzia skorzystał ponownie z systemu VAR. Ronaldo dostał żółtą kartkę, chociaż jego zachowanie zasługiwało na inny kolor kartonika.

Hiszpanie przystępowali do tego spotkania jako faworyci. Potrzebowali jednak wygranej, żeby przejść do fazy pucharowej. Ich zamiary ostudził jednak w 14. minucie Khalid Boutaib, który otworzył spotkanie strzelając na 1:0 na korzyść Maroka.

Hiszpanie wyrównali w 19. minucie po golu Isco. Asystował mu Andres Iniesta. Iniesta odkupił winy za błąd przy golu na 0:1. Hiszpan znalazł się z piłką w polu karnym, z końcowej linii wycofał do Isco, a ten mocnym strzałem pod poprzeczkę doprowadził do remisu.

Iran zremisował z Portugalią 1:1. To oznacza, że Cristiano Ronaldo z kolegami zagra z Urugwajem, a Hiszpania z Rosją. Iran jedzie do domu.