Bez kaca po Finlandii. Polacy zwycięscy i pewni awansu

redakcja naTemat
Nasi siatkarze nadal bez porażki na Mistrzostwach Świata. Tym razem Polacy wygrali z Finlandią w czterech setach. Choć nie był to spacerek.
Polscy siatkarze w sobotę wygrali z Finlandią. Fot. Krzysztof Hadrian / Agencja Gazeta
Polacy byli zdecydowanymi faworytami meczu. Pierwszego seta, mimo nie najlepszego początku, wygrali do 20. Problemy w pierwszej partii nijak się mają do kłopotów w kolejnej. Mnóstwo błędów, straconych w prosty sposób punków i niewykorzystane piłki setowe przełożyły się na porażkę (26:28).

Sportowa złość biało-czerwonych przyniosła znakomitą grę w trzecim i czwartym secie. Te partie nasi siatkarze wygrali bardzo wysoko (25:16 i 25:15) i mogli cieszyć się z kompletu punktów.

Niepokonana Polska jest pewna awansu do kolejnej rundy Mistrzostw Świata. Kolejny mecz Polaków w poniedziałek z Iranem, a we wtorek z Bułgarią.