Poruszający moment meczu Niemcy-Holandia. Sędzia stanął ze łzami w oczach

Piotr Burakowski
Rumuński sędzia Ovidiu Hategan prowadził hit Ligi Narodów Niemcy – Holandia. W przerwie spotkania jak grom z jasnego nieba spadła na niego tragiczna wiadomość. Hategan dowiedział się, że zmarła mu matka, ale mimo to poprowadził mecz do końca.
Sędzia z Rumunii Ovidiu Hategan w przerwie meczu otrzymał tragiczną wiadomość. Fot. twitter.com/castleofthekop
Emocje dały o sobie znać zaraz po zakończeniu spotkania. Hategan rozpłakał się, ale pocieszał go między innymi Virgil van Dijk, który zapewnił Holendrom remis w doliczonym czasie gry. To był piękny, ludzki gest: zawodnik uścisnął sędziego.

Poniedziałkowy mecz w Gelsenkirchen zakończył się wynikiem 2-2. W ten sposób Holandia wywalczyła awans do Final Four.