Ależ forma Stocha i Żyły! Świetny występ Polaków w fińskiej Ruce

Paweł Kalisz
Organizatorzy konkursu skoków w Ruce musieli przerwać zawody po pierwszej serii, ponieważ wobec coraz silniejszego wiatru przeprowadzenie drugiej serii byłoby zbyt ryzykowne. I to jedyna zła wiadomość dla kibiców. Dobre wieści są takie, że dwóch Polaków wskoczyło na podium. Kamil Stoch zajął drugie miejsce, a Piotr Żyła trzecie.
Zawody w Ruce to triumf polskich skoczków, Piotr Żyła zajął trzecie miejsce, a Kamil Stoch drugie. Pierwszy był Japończyk Ryoyu Kobayashi. Fot. Marek Podmokły / Agencja Gazeta
Drugie zawody w skokach narciarskich tego sezonu odbyły się w niesprzyjającej pogodzie. Od początku pucharowego weekendu wiał dość silny wiatr. Ostatecznie rozegrano więc tylko pierwszą serię skoków. Polacy nie mają jednak powodu do zmartwień, aż dwóch naszych rodaków stanęło dziś na podium.

Pierwsze miejsce zajął doskonale w tym sezonie skaczący Ryoyu Kobayshi. Japończyk prowadzi też w klasyfikacji generalnej. W Kuusamo drugie miejsce zajął Kamil Stoch, który także w klasyfikacji generalnej zajmuje drugie miejsce za Japończykiem. Na na najniższym stopniu podium stanął Piotr Żyła, który... zajmuje trzecie miejsce w generalce.

Zwycięzca zawodów w Wiśle, które zainaugurowały tegoroczny Puchar Świata, Rosjanin Jewgienij Klimow zajął dopiero 31. pozycję w Kuusamo. Jakub Wolny zajął najlepsze 11. miejsce,. Stefan Hula 20., a Dawid Kubacki 35. Słabo skoczył też Maciej Kot, który zajął 53. pozycję.