Polski sędzia popełnił błąd? Kontrowersyjna decyzja Szymona Marciniaka w hitowym meczu Ligi Mistrzów

redakcja naTemat
Spotkanie PSG z Liverpoolem było jednym z największych hitów piątej kolejki piłkarskiej Ligi Mistrzów. Przed odpowiedzialnym zadaniem poprowadzenia tego spotkania stanął najlepszy polski sędzia Szymon Marciniak. I już po meczu trzeba otwarcie powiedzieć, że Polak nie uniknął kontrowersji.
Szymon Marciniak w meczu PSG – Liverpool podjął zaskakującą decyzję. Fot. Łukasz Cynalewski / Agencja Gazeta
Paryżanie przystępowali do meczu z ubiegłorocznymi finalistami z nożem na gardle. PSG musiało pokonać Liverpool, aby sobie nie skomplikować sytuacji grupowej przed ostatnią kolejką grupowych spotkań.

W efekcie gospodarze błyskawicznie ruszyli do ataku. Już w 13. minucie objęli prowadzenie po golu Bernata, a 24 minuty później na 2:0 podwyższył Neymar.

Wtedy protestować zaczęli Paryżanie, ale ostatecznie rzut karny pewnie wykonał James Milner.