Na rynku istnieją już ponad dwie dekady. Po raz 15 zostali wyróżnieni tytułem Przedsiębiorstwo Fair Play

Dawid Wojtowicz
Na rynku istnieją już ponad dwie dekady. Dzięki nim wiele rozwijających się firm może spokojnie rozkręcać swój biznes ze świadomością, że zgromadzony asortyment będzie miał gdzie się podziać. W tym roku już po raz 15. zostali wyróżnieni w konkursie ''Przedsiębiorstwo Fair Play''. Mowa o polskich specjalistach spod szyldu Ocmer.
W tym roku już po raz 15 firma Ocmer, generalny wykonawca hal stalowych, została uhonorowana w konkursie ''Przedsiębiorstwo Fair Play'' Ocmer
Założona w 1994 roku firma projektuje i buduje hale produkcyjne, magazynowe, logistyczne i handlowe, a także sortownie i hangary lotnicze, czyli miejsca napędzające krwiobieg biznesu. Obecnie spółka należy do holenderskiej Grupy Janssen de Jong, międzynarodowego lidera w budownictwie przemysłowym.

Od 2000 roku na czele Ocmer stoi Krzysztof Bednarek, magister inżynier budownictwa, który doświadczenie zawodowe zdobywał w Polsce, USA i w Afryce. Pod rządami absolwenta Politechniki Łódzkiej firma zrealizowała projekty wykonawcze hali stalowej dla takich marek jak Aflofarm, DB Schenker czy LG Electronics.
Prezesem Ocmer jest Krzysztof Bednarek, absolwent Politechniki Łódzkiej, prywatnie miłośnik piłki wodnej i były zawodnik utytułowanej łódzkiej drużyny waterpoloOcmer
W Polsce firma Ocmer jest jedynym przedsiębiorstwem budującym w tzw. systemie Remco. Opracowana przez holenderskie przedsiębiorstwo Remco Ruimtebouw innowacyjna technologia wznoszenia hal stalowych służy budowie obiektów wyróżniających się lekką konstrukcją oraz dużymi rozpiętościami bez wykorzystania podpór wewnętrznych.

Efekt? Maksymalne wykorzystanie przestrzeni użytkowej hali, a więc zachęta dla właścicieli magazynów, chcących zrobić jak najlepszy użytek z każdego metra kwadratowego swoich pomieszczeń magazynowych. Nowoczesny system Remco pozwala na budowę hal zarówno jednonawowych, jak i wielonawowych.
Hala handlowa wybudowana na zlecenie firmy MEDAX przez przedsiębiorstwo Ocmer. Jak dotąd firma zrealizowała kilkaset obiektów o łącznej powierzchni przekraczającej 1 000 000 m2Ocmer
Jak podkreślają przedstawiciele firmy, równie ważne co profesjonalizm jest dla nich etyczne postępowanie. W listopadzie tego roku Ocmer po raz kolejny został doceniony przez kapitułę programu ''Przedsiębiorstwo Fair Play''. Ten rekomendowany przez instytucje publiczne certyfikat przyznaje Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym, jeden z czołowych polskich niezależnych think tanków.

Ogólnopolski program promuje firmy, które respektują etyczne wartości w biznesie, postępując fair wobec klientów, kontrahentów i pracowników. Docenia też przedsiębiorców budujących pozytywne relacje ze społecznością lokalną oraz troszczących się o środowisko naturalne. Ocmer jako wielokrotny laureat dostał teraz Diamentową Statuetkę.

– Jesteśmy dumni, że w tym roku otrzymujemy certyfikat już po raz 15. To naprawdę cieszy tym bardziej, że audytorzy programu Fair Play wnikliwie weryfikują firmy ubiegające się o tę nagrodę. Połowę swojego życia spędziłem w sporcie wyczynowym i nabyty tam szacunek do fair play stosuję zarówno w swoim codziennym życiu, jak i w działalności biznesowej – komentował wyróżnienie Krzysztof Bednarek.
Film przedstawiający budowę hali stalowej przez firmę Ocmer YouTube / Ocmer
Sportowa przeszłość prezesa Ocmer rzutuje też na działalność CSR-ową firmy. Działająca w branży budowniczej spółka sponsoruje jeden z profesjonalnych klubów piłki wodnej – Łódzkie Sportowe Towarzystwo Waterpolowe Politechnika Łódzka Ocmer, który aż 18 razy sięgnął po mistrzostwo Polski w tej właśnie dyscyplinie sportu.

Więcej o działalności biznesowej i społecznej firmy Ocmer można przeczytać w aktualnościach na oficjalnej stronie przedsiębiorstwa.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Ocmer.