Żyła liderem biało-czerwonych w Planicy! Genialne skoki dały mu podium

Rafał Badowski
Piotr Żyła zajął trzecie miejsce w konkursie lotów narciarskich w ramach Pucharu Świata w Planicy. Zwyciężył – po raz pierwszy w zawodach PŚ – aktualny mistrz świata Marcus Eisenbichler z Niemiec. Drugie miejsce zajął rewelacyjny Japończyk Ryoyu Kobayashi, który już wcześniej zapewnił sobie pierwszą w karierze Kryształową Kulę.
Piotr Żyła zajął trzecie miejsce w lotach narciarskich w Planicy. Fot. Marek Podmokły / Agencja Gazeta
Dla Piotra Żyły to bardzo dobry sezon. Słynący ze specyficznego poczucia humoru skoczek już po raz siódmy w tym sezonie stanął na podium w konkursie Pucharu Świata. W pierwszej serii Żyła skoczył 242 m i zajmował po niej trzecie miejsce. W drugiej serii je obronił, skacząc o dziewięć metrów krócej.
Z Polaków wysoko był jeszcze Dawid Kubacki, który zajął siódme miejsce. Na 12. uplasował się Jakub Wolny (235,5 m w pierwszej serii to jego rekord życiowy). Zeszłoroczny zdobywca PŚ Kamil Stoch ukończył zawody na 18. miejscu.

Polscy kibice wiedzieli, że Żyłę stać na wiele, bo w czwartkowych kwalifikacjach skoczył najdalej w karierze – 247,5 m. Tyle że... podparł się przy lądowaniu. Poza tym tak dalekim lotom sprzyjała idealna pogoda. Kamil Stoch zajmuje obecnie 3. pozycję w PŚ, a Piotr Żyła czwartą.

W sobotę kibiców czeka konkurs drużynowy, a w niedzielę kończący sezon PŚ konkurs indywidualny.