Finowie znaleźli sposób na przyciągnięcie większej liczby turystów: pożyczają im pieniądze

Monika Przybysz
Wycieczka do kraju muminków, Świętego Mikołaja i fińskiej sauny znajduje się wysoko na liście marzeń wielu z nas. Z reguły jednak wyprawa na daleką północ przegrywa z bardziej dostępnymi finansowo kierunkami, bo koszty turystycznego utrzymania w Finlandii do niskich nie należą. Statystyki odwiedzin mogą jednak w najbliższym czasie nieco wzrosnąć. Finowie znaleźli bowiem całkiem ciekawy sposób na podreperowanie wycieczkowego budżetu zagranicznych gości.
Wycieczka do Finlandii nie jest tania. Ale są sposoby, aby ją zorganizować Fot. 123rf.com/ scanrail
Brakującą kwotę możemy dobrać w ramach “pożyczki po fińsku”, którą na polski rynek wprowadził Euroloan. W czym produkt proponowany przez fińską firmę różni się od typowych pożyczek? Głównie tym, że nie ma charakteru jednorazowego, co odzwierciedla jego fachowa nazwa, czyli “pożyczka odnawialna”.

Jej ideę najłatwiej streścić słowami ze spotów reklamowych Euroloan: “Kiedy otrzymasz pożyczkę z określonym limitem, możesz sięgnąć po część lub po całą kwotę. Gdy spłacisz ustalone minimum lub więcej, twój limit odnawia się i znów możesz sięgnąć po przyznane środki”.

Oczywiście, środki pożyczane “po fińsku” nie muszą zostać spożytkowane na cele wycieczkowe - nie wszystkie nasze zachcianki czy marzenia muszą przecież kręcić się wokół rejsu od jednego fiordu do drugiego czy skosztowaniu gulaszu z renifera w helsińskiej restauracji.

Forma pożyczki odnawialnej sprawia, że w zależności od potrzeb, cele finansowe mogą być bardziej lub mniej ambitne: w jednym miesiącu - równowartość sukienki z nowej kolekcji popularnej sieciówki, w kolejnym - bilety na lot do Turku. To od nas zależy, jaką część limitu zużyjemy w danym okresie.

Pożyczone pieniądze oddajemy z procentem, ale warto pamiętać, że będzie on naliczany tylko od kwoty, którą pożyczyliśmy, a nie od całości przyznanego limitu.

Jak otrzymać pożyczkę odnawialną?
Decyzja o tym, czy otrzymamy pożyczkę odnawialną, zapada szybko. Podstawą do jej przyznania jest pozytywna weryfikacja przez Biuro Informacji Kredytowej. Wysokość limitu, jakim będziemy dysponować zależy z kolei od zdolności finansowej.

Jego górna granica to 40 tys. zł. Euroloan informuje na swojej stronie, że przyznany limit może zostać zwiększony: podstawą do jego zmiany będzie terminowe regulowanie zobowiązań.

Proces aplikacji jest prosty: wystarczy wypełnić wniosek i poczekać na jego pozytywną weryfikację. Proces ten może trwać od 15 minut w górę. W charakter tego typu produktów wpisany jest jednak sprawny mechanizm działania, więc w przypadku pozytywnej weryfikacji wniosku pieniądze są dostępne tego samego dnia.

W dniu przyznania limitu pożyczki odnawialnej nie będziemy mogli jednak skorzystać z całej kwoty. Ze względów bezpieczeństwa możemy wypłacić połowę środków, a resztę - po tym, jak odbierzemy przesłany pocztą kod aktywacyjny, który odblokuje pozostałe środki.

Po tym, jak zabookujemy już bilety do Finlandii, albo wyjdziemy ze butiku w nowych szpilkach, rozpoczynamy proces spłaty zobowiązania. Dzień, w którym będziemy dokonywać wpłat ustalamy sami. Sami możemy go również przesunąć, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Pożyczkę można spłacać przelewając na konto minimalne wymagane kwoty, albo, jeśli mamy taką możliwość, oddać od razu całość. W kolejnym miesiącu mamy wtedy ponownie do dyspozycji całość przyznanego limitu.

Fakt podpisania umowy a pożyczkę odnawialną nie oznacza, że co miesiąc musimy szukać nowego podróżniczego celu czy kupować kolejnego zegarka lub pary dżinsów. Dostęp do limitu będziemy mieć przez cały czas trwania umowy, a jeśli przez rok nie zdarzy nam się nam go naruszyć, nie poniesiemy również kosztów związanych z prowadzeniem usługi.

Więcej informacji o tym, jak złożyć wniosek o pożyczkę odnawialną “po fińsku” znajdziecie na stronie Euroloan.

Artykuł powstał we współpracy z Euroloan.