Reportaż naTemat o księdzu-pedofilu nominowany do nagrody Grand Video Awards
Takie newsy cieszą najbardziej. Jeden z wideoreportaży naTemat został nominowany do prestiżowej nagrody Grand Video Awards. Spośród 700 zgłoszeń ostatecznie wyłoniono 57 najlepszych podzielonych na 10 kategorii tematycznych. Na pierwszym miejscu wśród czołowej piątki z sekcji "Publicystyka i wideorozmowa" znajduje się nasz reportaż o miejscowości Tylawa i tym, co dzieje się tam 15 lat po skazaniu księdza-pedofila.
Nie zliczę, ile razy w ośmioletniej już historii Grupy naTemat słyszałem "na mieście" ten sam argument – że w internecie nie ma jakościowych materiałów, a dziennikarze internetowi tylko po sobie przepisują.
Świat pędzi – i ani on, ani czytelnicy nie poczekają. I właśnie dlatego tworzenie portalu internetowego to ciągły balans pomiędzy tempem a jakością. Połączenie dwóch światów: szybkich newsów, które zarówno dziennikarze, jak i czytelnicy chcą mieć najszybciej, jak i dużo dłuższych premium realizacji. O każdą z tych nóg trzeba dbać, jednocześnie nie zapominając o drugiej. Dlatego cieszymy się, że treści tworzone przez wydawcę stricte internetowego zostały w ten sposób docenione. Więcej naszych wideoprodukcji możesz obejrzeć tutaj.
Ostatecznie zwycięzcy zostaną ogłoszeni podczas uroczystej gali 9 października w kinie Iluzjon w Warszawie. Jak informuje organizator, czyli magazyn "Press", ideą konkursu jest honorowanie twórców najbardziej kreatywnych materiałów wideo w internecie.
Listę wszystkich nominowanych można znaleźć tutaj. Natomist pod tym linkiem możesz nie tylko obejrzeć wideo, ale przede wszystkim zobaczyć zdjęcia i przeczytać cały reportaż.Nominowani w kat. Publicystyka i Wideorozmowa
1. Daria Różańska, Stefan Ronisz – NaTemat.pl – „Tylawa 15 lat po skazaniu księdza pedofila”
2. Grzegorz Barański – Piątek – „Dorosłość”
3. Karol Kosiorowski – Onet News – „Bralczyk tłumaczy dlaczego »przyszedłem«, a nie »przyszłem« | Milion pytań”
4. Karol Werner – Kołem Się Toczy – „Nepal vs trzęsienie ziemi. Czy odbudowa kraju w 4 lata jest możliwa?”
5. Rafał Gębura – 7 Metrów pod Ziemią – „Po co powstał ten film? »Autyzm. Wystarczy zrozumieć«”