RE-WE-LA-CJA! Polska sztafeta w znakomitym stylu wywalczyła srebrny medal MŚ

redakcja naTemat
Wspaniały akcent na finał Mistrzostw Świata w Katarze. Nasza sztafeta w znakomitym stylu wywalczyła srebrny medal mistrzostw świata. Polki uległy tylko Amerykankom. Polska kończy MŚ z sześcioma medalami na koncie.
Doha: Polska sztafeta w znakomitym stylu wywalczyła srebrny medal MŚ. Fot. Grzegorz Celejewski / Agencja Gazeta
Co to był za bieg! "Aniołki Matusińskiego", czyli panie Iga Baumgart-Witan, Patrycja Wyciszkiewicz, Małgorzata Hołub-Kowalik i Justyna Święty-Ersetic w sztafecie 4x400 m zajęły drugie miejsce.

Polki nie były uważane za faworytki. Na zwyciężczynie typowane były Amerykanki, częściej stawiano też na zawodniczki z Jamajki czy Wielkiej Brytanii. Tymczasem polskie sportsmenki dały z siebie wszystko i pokazały, na jak wiele je stać.
Amerykanki były pierwsze, Polki drugie, trzecie miejsce wywalczyły Jamajki. Dalej Brytyjki, Kanadyjki i Belgijki.

Panie ustanowiły nowy rekord Polski uzyskując czas 3.21,89. Jest to wynik lepszy od poprzedniego rekordu o 2,6 sekundy. To największa poprawa rekordu Polski w tej konkurencji od 1972 roku – zauważył portal Athletics News.
Polska na Mistrzostwach Świata w Dosze zdobyła sześć medali: jeden złoty, dwa srebrne i trzy brązowe. W klasyfikacji medalowej dało to nam 11. miejsce.