Dwa gole na PGE Narodowym! Polacy mają awans do Euro 2020

Łukasz Grzegorczyk
Remis długo wisiał w powietrzu, ale Polska ostatecznie pokonała Macedonię Północną 2:0. Bramki dla biało-czerwonych zdobyli Przemysław Frankowski i Arkadiusz Milik. Zespół Jerzego Brzęczka tym zwycięstwem przypieczętował awans do Euro 2020.
Arkadiusz Milik zdobył bramkę w meczu z Macedonią Płn. Fot. Grzegorz Celejewski / Agencja Gazeta
PGE Narodowy jest twierdzą reprezentacji Polski i na razie nic się w tej kwestii nie zmieni. W pierwszej połowie spotkania z Macedonią Północną utrzymywał się bezbramkowy remis, ale prawdziwe emocje zaczęły się po zmianie stron.

Biało-czerwoni mieli optyczną przewagę i skutecznie tłumili ofensywne zapędy rywali. Jak się później okazało, kluczowe dla przebiegu meczu były zmiany, na które zdecydował się Jerzy Brzęczek.

W 73. minucie na boisku pojawił się Przemysław Frankowski, który zastąpił Kamila Grosickiego. 24-latek minutę po wejściu na murawę trafił do siatki i otworzył wynik w rywalizacji. Frankowski w bramkowej sytuacji wykorzystał podanie Roberta Lewandowskiego i płaskim strzałem pokonał bramkarza.

W 80. minucie mocnym uderzeniem z dystansu popisał się Arkadiusz Milik, który kilkanaście minut wcześniej zmienił Sebastiana Szymańskiego. Gracz Napoli posłał piłkę bardzo precyzyjnie i mieliśmy 2:0. W końcówce Macedończycy jeszcze starali się atakować, ale więcej w tym było chaosu niż ładnej gry. Polacy utrzymali dwubramkowe prowadzenie i przypieczętowali swój awans do Euro 2020.

Przypomnijmy, że w ostatnim meczu eliminacji Polska wygrała z Łotwą 3:0. Hat-tricka w tym spotkaniu zapisał na swoim koncie Robert Lewandowski.