Mamy srebro w Pucharze Świata! Polscy siatkarze na koniec rozbili Iran

Piotr Rodzik
Polscy siatkarze w Hiroszimie pokonali Irańczyków bez najmniejszych trudności 3:0. Dzięki wygranej zapewnili sobie drugie miejsce w Pucharze Świata. Ze złotymi medalami z turnieju wrócą natomiast Brazylijczycy.
Polscy siatkarze zajęli drugie miejsce w Pucharze Świata. Fot . Kuba Atys / Agencja Gazeta
Choć to był ostatni mecz długiego i wyczerpującego turnieju, na który Polacy pojechali właściwie prosto z mistrzostw Europy, gdzie zajęli trzecie miejsce, biało-czerwoni nie mogli podejść do niego luźniej. O srebro rywalizowali bowiem z Amerykanami, którzy sami wygrali 3:1 z Egiptem.

Potrzebna była więc wygrana i Vital Heynen wysłał na parkiet najmocniejszy skład z Leonem na czele. W efekcie Polacy po prostu zdominowali Irańczyków. Pierwszy set nasi podwójni mistrzowie świata wygrali do osiemnastu. W drugim było podobnie, choć nasi rywale przez moment nawet prowadzili. Warto podkreślić, że w tych dwóch odsłonach meczu Polacy popełnili jedynie trzy (!) błędy.

W trzecim i ostatnim secie Irańczycy nie mieli już specjalnej ochoty do walki. Już na drugiej przerwie techniczne j było 16:8, a ostatecznie skończyło się na 25:16.

Dzięki zajęciu drugiego miejsca w turnieju polska drużyna zgarnęła premię w wysokości 300 tysięcy dolarów. Pierwsza Brazylia otrzymała dwukrotnie wyższą kwotę.