Opracowali rewolucyjny komunikator. Teraz dołączyli do prestiżowej organizacji z USA

Marcin Długosz
Ta nazwa powinna być znana każdemu, kto interesuje się komunikacją i bezpieczeństwem zdalnych rozmów. Usecrypt, firma, która stworzyła "pancerny" komunikator na bazie przełomowej technologii HVKM, została przyjęta w szeregi American Chamber of Commerce w Polsce (AmCham), organizacji rozwijającej polsko-amerykańskie stosunki gospodarcze.
Usecrypt – firma, która opracowała jeden z najbezpieczniejszych systemów komunikacji, opierający się na technologii HVKM (Hybrid Virtual Key Management), dołączyła do grona członków American Chamber of Commerce w Polsce Materiały prasowe
Polski oddział AmCham to akredytowana filia Amerykańskiej Izby Handlowej z siedzibą w Waszyngtonie. Istniejąca od 1990 roku izba zrzesza ponad 300 firm i organizacji działających w Polsce. Do grona członków AmCham należą te podmioty, które posiadają silnych amerykańskich właścicieli. Aż 80 jej członków figuruje w prestiżowym indeksie Fortune500.

W akcesie Usecrypt do AmCham pomógł amerykańsko- izraelski fundusz LAZAR VISION FUND, który przejął polską firmę w kwietniu 2019 roku. – Liczymy, że dzięki współpracy z AmCham będziemy mieć okazję dostarczyć naszą technologię do innych amerykańskich firm działających na terenie Polski – mówi Yuval Rabin, Partner w funduszu LAZAR.

Usecrypt oferuje komunikator oraz kompleksowe narzędzie do wymiany i przechowywania danych cyfrowych w przedsiębiorstwach i instytucjach publicznych bez dostępu pośredników: dostawców chmury, producentów oprogramowania czy administratorów IT. Wizytówką marki jest rewolucyjna technologia szyfrowania informacji Hybrid Virtual Key Management.

Dzięki temu rozwiązaniu komunikator Usecrypt Messenger nie pozwala na dostęp do treści rozmów i historii połączeń w przypadku kradzieży bądź przejęcia telefonu. Usecrypt jako jedyna aplikacja sprawdza też, czy smartfon nie został zhackowany, co powoduje, że użytkownik ma pewność, iż jego telefon nie nagrywa oraz nie podsłuchuje go/jej w czasie rzeczywistym.

Artykuł powstał we współpracy z Usecrypt