Pierwsze takie technikum w Polsce. Pomoże znaleźć pracę w dobrze płatnym zawodzie

Dawid Wojtowicz
Programowanie bez studiów? To możliwe. Z takiego założenia wychodzą przynajmniej założyciele Techni Schools, Pierwszego Niepublicznego Technikum Programistycznego w Warszawie. Prywatna szkoła o profilu technicznym rozpoczęła właśnie nabór. Zaprasza do niego przyszłych specjalistów IT, zainteresowanych podjęciem pracy w zawodzie od razu po zakończeniu edukacji.
Ruszył nabór do Techni Schools, Pierwszego Niepublicznego Technikum Programistycznego w Warszawie Materiały prasowe / Techni Schools
Techni Schools to szkoła stworzona przez młodych dla młodych. Tworzący ją pasjonaci nowych technologii stawiają sobie za cel przygotowanie młodzieży do pracy w sektorze IT, a zarazem do życia w czasach postępu technologicznego i cyfrowej transformacji. Wyjątkowa na oświatowej mapie Polski placówka proponuje uczniom oryginalny rozszerzony program.

Z jednej strony niepubliczne technikum kładzie nacisk na wykształcenie programisty, który będzie dobrze przygotowany do pracy w zespole technologicznym, również poza granicami Polski. Osią programu w jego technicznym zakresie są więc takie przedmioty jak matematyka, fizyka, nauka programowania, a także języki obce (angielski na poziomie Business English, francuski i chiński).
Niepubliczne Technikum Programistyczne Techni Schools mieści się w Vizja Park, warszawskim biurowcu w dzielnicy Wola przy ulicy Okopowa 59Materiały prasowe / Techni Schools
Z drugiej strony twórcy programistycznej szkoły dostrzegają, jak ważny w osiąganiu szczęścia jest dla człowieka wszechstronny rozwój. Dlatego oferują też uczniom zajęcia ogólnokształcące – wspólną pracę nad rozwojem umysłu (wiedza, nauka i umiejętności), ciała (sport, dieta i sztuki walki) oraz ducha (rozwój osobisty, indywidualne spojrzenie na świat i własne wartości).


Z punktu widzenia przyszłych absolwentów innowacyjnego technikum najbardziej obiecująca może wydawać się perspektywa szybkiego znalezienia zatrudnienia w branży IT bez konieczności dodatkowej edukacji w postaci wieloletnich studiów informatycznych. Pomysłodawcy nowej szkoły przekonują, że takie "pójście na skróty" może okazać się opłacalną inwestycją w przyszłość.

– Obecnie w Polsce uczeń I klasy liceum, który chce zostać programistą, spędzi 8 lat w salach lekcyjnych, zanim zdobędzie pierwsze praktyczne doświadczenie w firmie technologicznej. Przy obecnym tempie zmian cyfrowych to po prostu nie ma sensu – uważa Mateusz Kozłowski, założyciel i CEO Niepublicznego Technikum Programistycznego Techni Schools.
Absolwenci technikum będą mogli od razu rozpocząć pracę w renomowanych spółkach technologicznych, które zostały partnerami programu Techni Schools. Na tej liście są tak znane przedsiębiorstwa IT jak Microsoft, NUADU, CyberSkiller, Plum Research, YouNeedIT czy DevSkiller. Korzystając z oferty ich płatnych staży, można natychmiast wkroczyć na rynek pracy.

Jeśli jednak uczeń prywatnego technikum będzie chciał pójść na studia, to innowacyjna szkoła programistyczna nie odetnie mu drogi do wyższego wykształcenia. Każdy "technik programista", bo taki właśnie tytuł uzyskają absolwenci Techni Schools, będzie mógł podejść do egzaminu maturalnego. Na najlepszych uczniów czeka też program stypendialny.

Kształcenie przyszłych programistów przez Techni Schools ma odbywać się w systemie mieszanym. Swoim uczniom warszawskie technikum oferuje cyfrową platformę edukacyjną z pełnym zakresem narzędzi i wiedzy ogólnoakademickiej. Pozwala ona przejść na zajęcia online, a na co dzień uzupełnia program zajęć oferowany w przestrzeni szkolnej.
Jedna z sal lekcyjnych w niepublicznym technikum Techni SchoolsMateriały prasowe / Techni Schools
Przyjmowanie wniosków o przyjęcie do szkoły programistycznej potrwa do 25 sierpnia 2020 r. Liczba miejsc w roczniku 2020/2021 jest ograniczona do 32. Szczegółowe informacje o programie nauczania w technikum i rekrutacji do placówki można znaleźć na oficjalnej stronie szkoły.

Artykuł powstał we współpracy z Techni Schools