Imponderabilia, 7 metrów pod ziemią. Popularni w sieci twórcy wzięli udział w czekoladowej akcji

Dawid Wojtowicz
W ostatnich latach coraz częściej słyszymy o podcastach. Takie kanały na YouTube jak "7 metrów pod ziemią" czy "Pogadajmy o życiu" mają wierne grono widzów/słuchaczy, które z każdym dniem się powiększa. Podcast to bowiem idealne medium, by porozmawiać na interesujące tematy w ciekawej i przystępnej dla współczesnego odbiorcy formie. Znani w sieci podcasterzy niedawno zainteresowali się historią... najstarszej polskiej marki czekolady.
Fot. materiały prasowe
Od października internauci mogą posmakować w sieci słodkiego "dania" przygotowanego przez E.Wedel, producenta czekolady, we współpracy z najlepszymi polskimi twórcami podcastowej sceny. Opowieści z bogatego świata tabliczek, batonów, pralinek czy pianek Ptasie Mleczko® to doskonała okazja, by przy kubku ciepłej herbaty i kosteczki ulubionej czekolady posłuchać ciekawych opowieści.
Jan Wedel, polski przedsiębiorca, wnuk Karola i syn Emila Wedlów, twórca fabryki czekolady E.Wedel na warszawskim Kamionku, przy ul. Zamoyskiego 28/30Materiały prasowe / E.Wedel
– Inspirując się naszą 170-letnią tradycją, zrealizowaliśmy cykl odcinków podcastów pozwalających zanurzyć się w wyjątkowym świecie czekolady. Dzielimy się w nich niezwykłymi opowieściami o marce E.Wedel, które uprzyjemnią nam codzienne chwile. Serdecznie zapraszamy do słuchania – zachęca naszych czytelników Dominika Igielińska Junior Branded Content Manager E.Wedel.

Jak stworzyć biznes, który przetrwa 100 lat i pozostanie liderem?

Podcastowy "czekoladowy" cykl otwiera odcinek na kanale Imponderabilia prowadzonym przez Karola Paciorka. YouTuber rozmawia z Maciejem Hermanem, Dyrektorem Zarządzającym E.Wedel i Piotrem Wierzbickim, varsavianistą. Tematem spotkania są jest historia stuletniego biznesu oraz jego wpływie na rozwój Warszawy.

Wielopokoleniowość

Drugi odcinek z serii podcastów został zamieszczony na kanale Pogadajmy o życiu,jaki prowadzi Justyna Mazur. Pochodząca ze Śląska, a mieszkająca w Warszawie podcasterką opowiada fascynującą historię rodziny Wedlów, której cukierniczy talent i smykałka do biznesu doprowadziły do powstania kultowej marki rozpoznawalnej nie tylko w Polsce, ale także za granicą, marka jest bowiem dostępna w ponad 60 krajach.

Skąd pochodzi nazwa "Pawełka" i jak powstaje "Ptasie Mleczko®"?

Dziennikarz Rafał Gębura, założyciel internetowego talk-show 7 metrów pod ziemią – kanału, który na YouTube obserwuje ponad 1 mln subskrybentów! – zaangażował się w produkcję trzeciej części czekoladowego projektu. W serwisie m.in. Spotify czy Spreaker można wysłuchać jego wywiadu z Januszem Profusem, Maestro czekolady, na temat pracy w Fabryce E.Wedel wczoraj i dziś.

Jak prowadzić odpowiedzialny biznes od 170-ciu lat?

Przedostatni odcinek podcastowej serii jest dostępny na upowszechniającym wiedzę o ekologii kanale Muda Talks. Jego twórczynie, Anna Pięta i Martyna Sztaba, rozmawiają z Aleksandra Kusz vel Sobczuk, Kierownikiem Komunikacji Korporacyjnej firmy Wedel, o proekologicznych inicjatywach producenta czekolady z warszawskiej Pragi. Drugim gościem podcastu jest już występujący w premierowym odcinku znawca Warszawy i historii – Piotr Wierzbicki.

Kryptonim "Czekolada"

Cykl podcastów o dziejach czekoladowego imperium wieńczy słuchowisko na temat pomocy udzielanej przez Jana Wedla w trakcie II wojny światowej. Przygotował je Michał Larek, autor kryminalnego podcastu Zabójcze opowieści. W odcinku pt. "Kryptonim Czekolada" opowiada on o wsparciu producenta czekolady dla mieszkańców Warszawy, działaczy ruchu oporu i więźniów obozów w czasach niemieckiej okupacji.

E.Wedel dziś

Działalność Fabryki E.Wedel w latach 30. czy marketingowe innowacje wprowadzone przez Jana Wedla to tylko część opowieści odsłaniających bogate dzieje i ogromny dorobek kultowej marki. Fascynująca historia tworzenia czekoladowego imperium trwa dalej i zapewne poznamy jeszcze niejeden pasjonujący rozdział tej sagi.

Artykuł powstał we współpracy z marką E.Wedel