Czarnek idzie w zaparte. "Ideologia LGBT to neomarksizm w czystej postaci"

Joanna Stawczyk
– Zdominowali nas ludzie lewicy, którzy mają niewiele wspólnego z wolnością – stwierdził Przemysław Czarnek w wywiadzie do weekendowego dodatku dziennika "Rzeczpospolita" – "Plus Minus".
Przemysław Czarnek znowu uderza w LGBT. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Szef resortu edukacji i nauki podkreślił, że według jego opinii człowiek, który "bałby się swoich poglądów, nie byłby dobrą odpowiedzią na to, co się dzieje, zwłaszcza w świecie nauki".

Minister Czarnek udzielił wywiadu "Rzeczpospolitej", w którym odpowiedział m.in na pytanie, które tyczy się czynników, łączących wizję ideologii LGBT wraz z nazizmem czy komunizmem.

– Wspólny jest antropologiczny błąd, fałszywa wizja człowieka towarzysząca wszystkim tym ideologiom – oświadczył.

Czarnek: LGBT i gender to neomarksizm

– Dla mnie ideologia LGBT, gender, to neomarksizm w czystej postaci – powiedział, po czym dodał, że to wcale nie oznacza, że porównuje środowisko aktywistów LGBT do neonazistów.


– To poprawność polityczna zagoniła konserwatystów do narożnika. (...) Zdominowali nas ludzie lewicy, którzy mają niewiele wspólnego z wolnością – stwierdził minister.

Dodał, że środowisko lewicowej jest pełne postaci, które bywają "radykałami, nietolerancyjnymi wobec światopoglądu konserwatywnego, chrześcijańskiego".

– Czy ja powiedziałem, że chcę rugować z uczelni światopogląd liberalno-lewicowy? Że będę zabraniał profesorom wypowiedzi? – zapytał retorycznie Czarnek.

Wyjaśnił potem, że "tamta strona skarży konserwatystów, dąży do usunięcia ich z pracy".

Minister edukacji i nauki rozwinął swoje przemyślenia na temat niektórych środowisk akademickich. W wywiadzie zaznaczył, że to one "atakują ministra posługując się zmanipulowanymi cytatami (...) Ale tak naprawdę za to, że chce zagwarantować w świecie akademickim wolność."

Swój wywód w "Plus Minus" spuentował osobistą refleksją, że "może to przegięcie wywołało zapotrzebowanie na ministra, który będzie się wypowiadał jasno po stronie wolności dla wszystkich".

Czytaj także: Czarnek pisze do Rydzyka. "Nieocenione są zasługi rozgłośni w budowaniu narodowej wspólnoty"