Fundacja Sentio wspiera przyszłych adeptów szkół teatralnych, filmowych i wokalnych

Artykuł PR fundacji Sentio
Fundacja na rzecz edukacji Sentio zaprasza pasjonatów śpiewu i aktorstwa do udziału w konkursie. Do wygrania bezpłatne warsztaty online z interpretacji z Marcinem Januszkiewiczem oraz indywidualna konsultacja z prowadzącym.
Mat. prasowe
Fundacja Sentio zaprasza wszystkich początkujących aktorów i aktorki, pasjonatów kina, teatru i poezji śpiewanej na warsztaty z interpretacji z Marcinem Januszkiewiczem. Wiek nie gra roli. Liczy się pasja i otwarty umysł.

Aby wziąć udział w konkursie należy przesłać krótkie nagranie własnej interpretacji dowolnie wybranego utworu muzycznego lub literackiego. Może to być piosenka, wiersz, fragment prozy lub też scena, którą pragniecie odegrać. Forma zależy od Waszej inwencji, zgłoszenie musi się jednak zamknąć w 60 sekundach i pokazać, że to właśnie Wy zasługujecie na warsztaty z interpretacji Fundacji Sentio.
Mat. prasowe
Spośród zgłoszeń jury w składzie: aktor i wokalista Marcin Januszkiewicz, reżyserka teatralna Agnieszka Glińska oraz literaturoznawca i logopeda Lena Kasperowicz wyłoni 12 uczestników bezpłatnych warsztatów z interpretacji "Kontekst".


Warsztaty są okazją do ugruntowania wiedzy zarówno teoretycznej jak i praktycznej. Prowadzący podzieli się z uczestnikami tym, co w jego karierze okazało się najbardziej skuteczne – technikami pracy nad głosem, świadomością ciała oraz doborem repertuaru.

Sprawdzą się również jako przygotowanie do egzaminów wstępnych dla przyszłych studentów szkół teatralnych i aktorskich, dzięki którym uczestnicy nabiorą większej pewności oraz swobody w komunikacji.
Mat. prasowe
To, co wyróżnia warsztaty Fundacji Sentio to wyjątkowy finał – zadanie aktorskie. Jego oceny dokona prowadzący Marcin Januszkiewicz, który na podstawie postępu między zgłoszeniem konkursowym, a zadaniem aktorskim udzieli rad oraz konstruktywnej krytyki.
Mat. prasowe
Na całość warsztatów składa się 5 odcinków tematycznych.

1. Czym jest teatr i kim jest aktor? W tym odcinku uczestnicy warsztatów postarają się poszukaćodpowiedzi na te fundamentalne pytania w zawodzie aktora.
2. Dykcja, rozgrzewka, oddech, ciało. To tak zwany ”techniczny” aspekt zawodowy, czyli w jaki sposób korzystać z ciała, jako z instrumentu do przekazywania określonych treści.
3. Komunikat, nadawanie komunikatu. Dowiecie się, jak kluczowe jest świadome posługiwanie się każdym gestem, mimiką, tonem głosu i intencją. To odcinek o świadomości wysyłania komunikatu do drugiego człowieka.
4. Wybór tekstów, interpretacja. Ten odcinek warsztatów przybliży uczestnikom tajemnicę sukcesu tak zwanego ”odpowiedniego repertuaru” oraz zaskakujące warianty jego interpretacji.
5. Zadania aktorskie. Na koniec stricte aktorski odcinek z zadaniami i etiudami do odegrania, które oceni, i na podstawie których udzieli Wam dalszych wskazówek Marcin Januszkiewicz.

Nagrania konkursowe wraz ze: zdjęciem, danymi kontaktowymi (imię, nazwisko, telefon komórkowy i adres email) oraz kilkoma zdaniami, dlaczego to właśnie Wam należy się ta szansa, należy wysłać na adres biuro@fundacjasentio.pl do końca stycznia.

Warsztaty z interpretacji ”Kontekst” poprowadzi Marcin Januszkiewicz.
Laureat licznych ogólnopolskich przeglądów teatralnych i wokalnych. Od lat współpracuje z czołówką polskich twórców. Jako absolwent Akademii Teatralnej w Warszawie, swoją karierę rozpoczął na deskach Teatru Collegium Nobilium. W latach 2010 – 2012 związany był ze stołecznym Teatrem Współczesnym, gdzie wystąpił m.in. w: "Moralności Pani Dulskiej" w reż. Agnieszki Glińskiej i "Hamlecie" w reż. Macieja Englerta.
Mat. prasowe
Do 2016 występował na scenie Teatru Studio w takich przedstawieniach jak: "Anna Karenina", "Wiśniowy sad", "Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku", "Wichrowe wzgórza" (za rolę Edgara Lintona otrzymał wyróżnienie aktorskie na 53. Kaliskich Spotkaniach Teatralnych). W 2017 roku zagrał w jednym z najlepszych spektakli sezonu - "Dziecię Starego Miasta" w reż. Cezarego Studniaka w Teatrze WARSawy.

Oprócz kariery teatralnej komponuje i pisze teksty piosenek. Jest autorem utworów pisanych dla m. in. Natalii Szroeder, Dawida Kwiatkowskiego, Kasi Dereń czy Margaret. Współpracuje z kompozyto- rem i aranżerem Mariuszem Obijalskim, z którym skomponował muzykę i napisał teksty piosenek do autorskiego musicalu "Liżę Twoje Serce" w reż. Agnieszki Glińskiej. Od 2015 roku współpracuje z Piotrem Rubikiem, z którym nagrał płyty "Pieśni szczęścia", "Z powodu mojego imienia" oraz single "Pół na pół" i "Dokąd" z tekstami własnego autorstwa.
Mat. prasowe
W październiku 2017 roku premierę miał jego debiutancki album zatytułowany "Osiecka po męsku". Najnowszy krążęk "Perfect Lady Pank" z Marcina interpretacjami największych przebojów tytułowych zespołów ukazał się w grudniu tego roku.

Więcej informacji na temat konkursu oraz regulamin znajdą Państwo na stronie Fundacji Sentio: http://fundacjasentio.pl/.