Historyczny dzień dla naszego narciarstwa! Polka z najlepszym czasem drugiego przejazdu

Karol Górski
Maryna Gąsienica-Daniel zajęła 11. miejsce w slalomie gigancie podczas zawodów Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim w Kronplatz. Polka uzyskała najlepszy czas drugiego przejazdu, dzięki czemu awansowała aż o trzynaście pozycji.
Maryna Gąsienica-Daniel uzyskała najlepszy czas drugiego przejazdu podczas zawodów w Kronplatz. Fot. zrzut ekranu / Eurosport 1
Po pierwszym przejeździe Maryna Gąsienica-Daniel zajmowała 24. pozycję. Do liderki – Szwajcarki Michelle Gisin – traciła 3,13 s. Polka w drugim przejeździe pokonała jednak trasę w czasie 1:05.85, co było najlepszym wynikiem w całej stawce! Dzięki temu zanotowała awans aż o 13 miejsc i ostatecznie uplasowała się na 11. pozycji. Zawody we włoskim Kronplatz wygrała Francuzka Tessa Worley, która wyprzedziła o 0,27 s Larę Gut-Behrami ze Szwajcarii i o 0,73 s Martę Bassino z Włoch. Prowadząca po pierwszym przejeździe Gisin ukończyła zawody dopiero na szóstej pozycji.

Jedenaste miejsce to trzeci wynik Gąsienicy-Daniel w tym sezonie, a także w całej karierze. W listopadzie ubiegłego roku polska narciarka zajęła dziesiąte miejsce w slalomie równoległym w Lech-Zürs. 16 stycznia była dziesiąta w slalomie gigancie w Kranjskiej Gorze.