Matura próbna z matematyki — jakie były zadania? Podajemy klucz do poprawnych odpowiedzi od CKE
W maseczkach higienicznych okrywających usta i nos, przy zachowaniu zasad dystansu społecznego tegoroczni "pandemiczni" maturzyści przystąpili do próbnych egzaminów dojrzałości — rano z matematyki, a po południu z historii muzyki oraz filozofii. Wiemy, jakie były zadania. Podajemy klucz odpowiedzi od Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.
- Arkusze zadań z matury próbnej z matematyki od CKE.
- Matura próbna z matematyki. Klucz odpowiedzi od Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.
- Harmonogram próbnych matur w Polsce oraz dokładne daty egzaminów dojrzałości w maju 2021.
Próbna matura 2021 z matematyki polegała na rozwiązaniu 35 zadań. Maturzyści na poziomie podstawowym musieli się zmierzyć m.in. z zadaniem o medycznych maseczkach ochronnych wielokrotnego użytku z wymiennymi filtrami, których cena wzrosła o 40 proc.
Uczniowie mieli wyliczyć, ile kosztowała przed podwyżką, a także podać wyniki dotyczące ciągów arytmetycznych, logarytmów czy długości promieni okręgów wpisanych w różne figury geometryczne. Z czym jeszcze musieli sobie poradzić uczniowie? Podajemy pełne arkusze zadań wraz z poprawnymi odpowiedziami.
Matura próbna z matematyki 2021: arkusz z zadaniami
Klucz odpowiedzi do zadań z matury próbnej z matematyki 2021 (poziom podstawowy)
HARMONOGRAM PRÓBNYCH MATUR 2021 W POLSCE
- 3 marca — egzamin z języka polskiego na poziomie podstawowym, po południu — próbna matura z języka łacińskiego i kultury antycznej oraz z języków mniejszości narodowych na poziomie podstawowym.
- 4 marca — egzamin próbny z matematyki na poziomie podstawowym, po południu z historii muzyki i filozofii.
- 5 marca — egzamin z języka angielskiego na poziomie podstawowym, po południu z historii sztuki oraz z języka kaszubskiego.
- 8 marca — egzamin próbny z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym i dwujęzycznym, po południu będą egzaminy na poziomie podstawowym z języków: francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego i włoskiego.
- 9 marca — egzamin próbny z języka polskiego na poziomie rozszerzonym, a po południu egzaminy na poziomie rozszerzonym i dwujęzycznym z języków: francuskiego, rosyjskiego i włoskiego.
- 10 marca — egzamin próbny z matematyki na poziomie rozszerzonym i dwujęzycznym z języków: hiszpańskiego i niemieckiego.
- 11 marca — egzamin próbny z biologii, a po południu z informatyki.
- 12 marca — egzamin próbny z chemii, a po południu z wiedzy o społeczeństwie.
- 15 marca — egzamin próbny egzamin z historii, a po południu z fizyki.
- 16 marca — egzamin próbny z geografii, a po południu egzaminy z języków mniejszości narodowych na poziomie rozszerzonym.
Czytaj także: https://natemat.pl/zdrowie/319105,hikikomori-co-to-jest-objawy-uzaleznienia-behawioralnego-opis-choroby