Raków Częstochowa nieoczekiwanie zatrzymany. Efektowne Zagłębie Lubin

Raków Częstochowa zremisował 0:0 z Cracovią Kraków, Zagłębie Lubin pokonało 3:0 (0:0) Jagiellonię Białystok, a Podbeskidzie Bielsko-Biała zremisowało 2:2 (1:1) z z Lechią Gdańsk w sobotnich meczach 20. kolejki PKO Ekstraklasy. Kolejne pojedynki w niedzielę.
Raków Częstochowa nie potrafił sforsować defensywy Cracovii Fot. Cracovia.pl
Raków Częstochowa na swoim terenie gościł w sobotę Cracovię Kraków i chciał wygrać, by niwelować straty do przewodzących w PKO Ekstraklasie Legii Warszawa i Pogoni Szczecin. Nic z tego. Ekipa spod Jasnej Góry zremisowała 0:0 z Pasami po bardzo słabym i niezbyt ciekawym meczu, a z boiska wyleciał w końcówce Arsenić. Goście tego faktu nie potrafili wykorzystać.

W Lubinie Zagłębie efektownie ograło Jagiellonię Białystok po dwóch golach Starzyńskiego i trafieniu Szysza. Miedziowi przez pierwsze 45 minut nie potrafili rozgryźć defensywy Jagi. Gdy w 63. minucie "Figo" trafił z rzutu karnego, poszło już o wiele łatwiej. Szysz podwyższył na 2:0 w 88. minucie, a już w doliczonym czasie gry wynik ustalił Starzyński.

W Bielsku-Białej Górale zrobili drobny krok w stronę utrzymania, zremisowali 2:2 z Lechią. Wynik otworzył z rzutu karnego Rudnić (31 min.), ale wyrównał tuż przed przerwą Conrado. Goście z Gdańska wyszli nawet na prowadzenie, bramkę zdobył w 86. minucie Kopacz, ale chwilę później wynik ustalił Biliński i Podbeskidzie podzieliło się punktami z rywalami.

Kolejne spotkania 20. kolejki PKO Ekstraklasy już w niedzielę. Piast Gliwice podejmie Stal Mielec, wicelider Pogoń Szczecin zagra z Lechem Poznań, a Śląsk Wrocław gościć będzie lidera, czyli Legię Warszawa.