Rzymskie Wilki wciąż groźne i z awansem do ćwierćfinału Ligi Europy

AS Roma wygrała na wyjeździe z Szachtarem Donieck 2:1 (0:0), a Granada CF przegrała z FK Molde 1:2 (0:1) w rewanżowych meczach 1/8 finału Ligi Europy. Włosi i Hiszpanie, dzięki wygranym w pierwszych potyczkach, mają awans do najlepszej ósemki rozgrywek.
Szachtar Donieck dzielnie walczył z AS Roma, ale to Włosi wzięli awans do ćwierćfinału LE Fot. AS Roma
Norweskie FK Molde do 1/8 finału Ligi Europy dostało się eliminując niemieckie TSG 1899 Hoffenheim (3:3 i 2:0). W pierwszym starciu o miejsce w ćwierćfinale musiało uznać wyższość Granada CF (0:2), ale na swoim terenie wciąż mogło odwrócić losy rywalizacji.

I z takim planem ruszyli do walki gospodarze - tym razem podejmujący rywali na Puskas Arenie w Budapeszcie - obejmując prowadzenie jeszcze przed przerwą. W 29. minucie Jesus Vallejo niefortunnie wybijał piłkę pod swoją bramką i skierował ją do siatki, dając rywalom nadzieję na awans.

Molde do wyrównania stanu dwumeczu potrzebowało jeszcze gola, ale po zmianie stron bezcenną, jak się miało okazać, bramkę dla Hiszpanów strzelił rutyniarz Roberto Soldado. Jego trafienie dało Granadzie awans, bo choć rywale w 90. minucie wrócili na prowadzenie, do awansu zabrakło im dwóch bramek. Granada gra zatem dalej, Molde już za burtą.

FK Molde - Granada CF 2:1 (1:0)
Bramki: Jesus Vallejo (29-sam.), Eirik Hestad (90-karny) - Roberto Soldado (72)
Pierwszy mecz: 0:2; dwumecz: 2:3
Awans: Granada CF

Szachtar Donieck z Ligą Europy i pucharami w tym sezonie żegnał się podejmując AS Roma, czyli rywala, z którym przegrał przed tygodniem w Rzymie aż 0:3. W Kijowie, gdzie rozgrywa swoje mecze ekipa Górników, nic nie zapowiadało awansu miejscowych.

Zwłaszcza że Roma grała bardzo uważnie w defensywie i czekała, aż nadarzy się okazja do kontry i zdobycia gola na wyjeździe. Szachtar rozpaczliwie atakował, ale to rywale sięgnęli po awans, a do tego zwycięstwo w meczu. Tuż po zmianie stron Borja Mayoral dał prowadzenie swojej ekipie, a w 72. minucie odpowiedział na jedynego gola rywali.

Tego strzelił Junior Moraes i Szachtar miał jeszcze pół godziny, by poszukać szansy na zwycięstwo. Roma była jednak w przekroju całego dwumeczu ekipą lepszą i zasłużenie zameldowała się w ćwierćfinale Ligi Europy.

Szachtar Donieck - AS Roma 1:2 (0:0)
Bramki: Junior Moraes (59) - Borja Mayoral (48, 72)
Pierwszy mecz: 0:3; dwumecz: 1:5
Awans: AS Roma