Ruszyła walka o mistrzostwo Polski. Odrodzenie PGE Skry Bełchatów

W sobotę w PlusLidze rozpoczęły się, pierwsze od dwóch lat, play-offy. Na razie walka o mistrzostwo Polski toczy się bez niespodzianek. Najciekawiej było w starciu PGE Skry Bełchatów z Asseco Resovią Rzeszów, które wygrali siatkarze Michała Mieszko Gogola. Mecze numer dwa w kolejny weekend.
PGE Skra okazała się lepsza od Asseco Resovii w pierwszym ćwierćfinale PlusLigi Fot. PlusLiga
Liderująca w PlusLidze na koniec sezonu zasadniczego Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle podejmowała w niedzielę debiutujący w play-off Ślepsk Malow Suwałki. Goście zaskoczyli kędzierzynian w secie pierwszym, ale później ekipa Nikoli Grbicia przejęła kontrolę nad meczem i jest o krok bliżej od półfinału. Mecz numer dwa w Suwałkach w niedzielę.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Ślepsk Malow Suwałki 3:1 (17:25, 25:16, 25:16, 25:21)
Stan rywalizacji: 1-0 dla Grupy Azoty Zaksy

Jastrzębski Węgiel, który celuje w finał i złoty medal, mierzył się na własnym parkiecie z Jurajskimi Rycerzami. Pomarańczowi gładko rozbili zespół Igora Kolakovicia na początek walki o półfinał i są zdecydowanym faworytem tej pary. Zawiercianie walczą o pierwszy w historii półfinał i muszą coś wymyślić przed rewanżem u siebie w sobotę.

Jastrzębski Węgiel - Aluron CMC Warta Zawiercie 3:0 (25:23, 25:21, 25:18)
Stan rywalizacji: 1-0 dla Jastrzębskiego

Nie udał się powrót do Gdańska Andrei Anastasiego, który z Vervą Warszawa Orlen Paliwa musiał uznać wyższość Gdańskich Lwów. Michał Winiarski, uczeń Włocha i kapitan jego reprezentacji, nie dał szans stołecznym na korzystny wynik. Zespół z Warszawy ma teraz rewanż na własnym parkiecie, który rozegrany będzie w sobotę.

Trefl Gdańsk - Verva Warszawa Orlen Paliwa 3:1 (25:18, 25:20, 21:25, 25:22)
Stan rywalizacji: 1-0 dla Trefla

Ligowy klasyk w Bełchatowie, czyli starcie PGE Skry z Asseco Resovią Rzeszów, padł łupem gospodarzy, którzy po słabym sezonie zasadniczym dobrze otworzyli play-off. Pasy po dwóch setach wyglądały na zespół lepszy od rywala, ale triumf padł łupem skutecznych i zdeterminowanych bełchatowian. Mecz numer dwa zaplanowano na sobotni wieczór.

PGE Skra Bełchatów - Asseco Resovia Rzeszów 3:1 (25:23, 11:25, 25:20, 25:19)
Stan rywalizacji: 1-0 dla PGE Skry