Udany start Duńczyków, niedosyt Austriaków. Remis w starciu dla koneserów gatunku

Karol Górski
Prowadzenie w grupie F po pierwszych meczach objęli faworyci. Czyli Duńczycy, którzy ograli na wyjeździe Izrael. W pozostałych meczach drużyny podzieliły się punktami.
Dania pokonała Izrael i jest na prowadzeniu w grupie. Fot. Twitter / @EURO2020
Pierwszy z meczów grupy F rozpoczął się o godz. 18. Już w 13. minucie prowadzenie Duńczykom dał Martin Braithwaite. Do końca pierwszej połowy goście utrzymywali lekką przewagę, choć nie mieli dobrych okazji do podwyższenia wyniku. Po zmianie stron obraz meczu nie uległ zmianie. Dopiero po 20 minutach drugiej połowy Dania przycisnęła, co przyniosła drugiego gola. Do siatki gospodarzy trafił Jonas Older Wind, ustalając wynik na 0:2.

Izrael - Dania 0:2
Bramki: Braithwaite (13'), Wind (67')

Bukmacherzy przewidywali, że w meczu Szkotów z Austriakami padnie niewiele goli. Do przerwy wszystko wskazywało na to, że mieli rację. W drugiej połowie niespodziewanie doszło jednak do wymiany cios za cios. Austria dwukrotnie wychodziła na prowadzenia za sprawą Sasy Kalajdzicia, ale Szkocja w obu przypadkach doprowadzała do remisu. Ostatecznie spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

Szkocja - Austria 2:2
Bramki: Hanley (71'), McGinn (85') - Kalajdzic (55', 80')

W meczu dwóch najniżej notowanych ekip w grupie ciężko było wskazać faworyta. Rozgrywane w Kiszyniowie spotkanie od początku pachniało remisem i... remis rzeczywiście padł. Taki rezultat bardziej zadowala pewnie gościu, którzy przegrywali od 9. minuty, a do wyrównania doprowadzili w samej końcówce.

Mołdawia - Wyspy Owcze 1:1
Bramki: Nicolaescu (9') - Olsen (83')