Cenne zwycięstwo Serbów na gorącym terenie. Kopciuszek postraszył wielką Portugalię

Portugalia i Serbia po wtorkowych zwycięstwach wspólnie przewodzą grupie A eliminacji piłkarskich MŚ. Mistrzowie Europy sensacyjnie przegrywali w pierwszej połowie z Luksemburgiem, ale sięgnęli po zwycięstwo 3:1 (1:1), a po raz 103. w kadrze narodowej bramkę strzelił Cristiano Ronaldo.
Luksemburg zaskoczył w pierwszej połowie mistrzów Europy z Portugalii Fot. UEFA
Walczący o pierwsze miejsce w grupie A Serbowie mierzyli się we wtorek z Azerami na ich terenie. O punkty na Kaukazie nigdy nie jest łatwo i przekonali się o tym piłkarze z Bałkanów. Prowadzenie zdobyli przed przerwą, gdy podanie Dusana Tadicia wykorzystał Aleksandar Mitrović. Długo wydawało się, że Serbia dowiezie prowadzenie do końca.

Ale w 58. minucie faulował w swoim polu karnym Filip Kostić, a Emin Machmudow pewnie uderzył z "wapna" i doprowadził do remisu. Goście ruszyli do ataku i w końcówce dopięli swego. Aleksandar Mitrović trafił po raz drugi w meczu i zapewnił swojej drużynie komplet punktów. Oraz pozycję lidera grupy A, z siedmioma punktami na koncie.

Azerbejdżan - Serbia 1:2 (0:1)
Bramki: Emin Machmudow (59-karny) - Aleksandar Mitrović (16, 81)

Sensacyjnie rozpoczął się mecz w Luksemburgu, gdzie pokrzepieni triumfem nad Irlandią (1:0) gospodarze zaskoczyli mistrzów Europy. W 30. minucie Gerson Rodrigues, bohater z Dublina, kapitalnym szczupakiem dał prowadzenie gospodarzom w starciu ze swoją pierwszą ojczyzną. Mistrzowie Europy zdołali odpowiedzieć w ostatniej akcji pierwszej odsłony, Diogo Jota nie mógł chybić po centrze Pedro Neto.

W drugiej odsłonie faworyt wyszedł na prowadzenie, a swoją 103. bramkę w barwach Selecaco zdobył niezawodny Cristiano Ronaldo, który pewnym strzałem zamknął podanie Joao Cancelo. Wynik ustalił Joao Palhinha, który w 80. minucie strzelił swojego debiutanckiego gola w kadrze.

Luksemburg - Portugalia 1:3 (1:1)
Bramki: Gerson Rodrigues (30) - Diogo Jota (45), Joao Palhinha (80)