Skromne zwycięstwo mistrzów świata. Niespodziewana wpadka Ukraińców

Mistrzowie świata Francuzi przewodzą grupie D eliminacji piłkarskich MŚ, bo jako jedyni w tej grupie potrafią sięgać po zwycięstwa. Les Bleus w środę ograli w Sarajewie Bośnię i Hercegowinę 1:0 (0:0), a gola na wagę trzech punktów strzelił Antoine Griezmann. Nieoczekiwanie punkty z Kazachstanem zgubiła Ukraina, która zremisowała 1:1 (1:0).
Mistrzowie świata Francuzi pewnie wygrywają i awans na MŚ mają na wyciągnięcie ręki Fot. UEFA
Francuzi przewodzą grupie D eliminacji piłkarskich MŚ i jako jedyna ekipa w stawce mają na koncie wygrane mecze. W środę w Sarajewie mistrzowie świata pokonali Bośniaków 1:0, a gola strzelił w 60. minucie gry Antoine Griezmann. Les Bleus mają na koncie siedem punktów i dystansują Ukraińców oraz Finów. Wydaje się, że jesienią nie będą mieć problemu z awansem.

Bośnia i Hercegowina - Francja 0:1 (0:0)
Bramka: Antoine Griezmann (60)

Ukraina mogła utrzymać dystans do Francji, ale tylko zremisowała z niżej notowanym Kazachstanem. W 20. minucie gola dla piłkarzy Andrija Szewczenki zdobył Roman Jaremczuk, ale kolejne okazje i akcje gospodarze marnowali pokazowo. Rywale skontrowali udanie w 59. minucie, Serikzan Mużikow zapewnił Kazachom niespodziewany punkt, a Ukraina do końca zawodów raziła nieskutecznością. I meczu nie wygrała.

Ukraina - Kazachstan 1:1 (1:0)
Bramki: Roman Jaremczuk (20) - Serikzan Mużikow (59)