Polacy żyją na małej przestrzeni, co nie oznacza, że mało komfortowo. Tak sobie ułatwiają obowiązki
Żyjemy w ścisku. Okazuje się, że pod względem poziomu przeludnienia mieszkań Polska znajduje się w europejskiej czołówce. Jak podaje Eurostat, ponad jedna trzecia Polaków (ok. 38 proc.) żyje w przepełnionych mieszkaniach. Dla porównania europejska średnia wynosi 17 proc.. Wśród państw Unii Europejskiej jesteśmy więc w ogonie.
Fakt, że żyjemy na małej przestrzeni, motywuje Polaków do poszukiwania rozwiązań poprawiających komfort codziennego życia w czterech ścianach. Skoro mieszkanie nie ma za dużego metrażu, to chociaż zróbmy, co się da, by przyjemniej się w nim żyło – myśli wielu z nas. Z tego m.in. powodu rośnie zainteresowanie przeznaczonymi do domu inteligentnymi instalacjami i urządzeniami.
W pierwszym półroczu 2019 roku, liczba sprzedanych w Polsce robotów sprzątających wzrosła o ponad 60 proc. w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego•Materiały prasowe / iRobot
Już w ponad 330 tysiącach gospodarstw domowych w Polsce zadomowiły się na dobre roboty domowe amerykańskiego producenta iRobot. To właśnie obecny lider tego rynku odpowiada za spopularyzowanie na całym świecie zajmujących się sprzątaniem robotów. Od 2002 roku, kiedy światło dzienne ujrzał pierwszy robot odkurzający Roomba, na świat przyszło kilkanaście modeli tej marki.
Jednym z najmłodszych członków rodziny iRobot jest Roomba Combo, pierwszy w katalogu globalnego producenta robot odkurzająco-mopujący. Do tej pory zwolennicy urządzeń sprzątających ze stajni iRobot musieli szukać pomocy przy odkurzaniu (Roomba) i mopowaniu (Braava) w oddzielnych seriach. Combo zmienia ten stan rzeczy, bo łączy największe zalety obu linii w jednym modelu.
Roomba Combo, pierwszy w katalogu iRobot robot odkurzająco-mopujący•Materiały prasowe / iRobot
Za mycie odkurzonej podłogi odpowiada w robocie system mopowania. Tworzą go nakładka czyszcząca z mikrofibry o specjalnej teksturze, duży zbiornik na wodę o pojemności 300 ml oraz elektroniczna pompa. Tak skonstruowany mechanizm pozwala utrzymać nawilżenie nakładki przez długi czas i zwalnia z konieczności częstej wymiany wody. Model Roomba Combo został wyposażony w trzy tryby mopowania.
Do logicznego sprzątania podłóg w równych liniach robot odkurzająco-mopujący posiłkuje się czujnikami kierunku ruchu. Poza inteligentną nawigacją liniową elektroniczny pomocnik potrafi uczyć się nawyków sprzątania za pomocą platformy iRobot Genius. Niski profil (ok. 8 cm) umożliwia robotowi z funkcją mopa dotarcie do trudno dostępnych miejsc w domu np. pod stolikiem.
Robot Roomba Combo reaguje na polecenia głosem za pomocą Asystenta Alexa•Materiały prasowe / iRobot
Artykuł powstał we współpracy z iRobot