Developres SkyRes Rzeszów awansował do finału Tauron Ligi. Będzie bitwa o złoto

Developres SkyRes Rzeszów po raz pierwszy w historii zagra w finale Tauron Ligi. We wtorek w decydującym spotkaniu Rysice ograły na swoim terenie 3:1 (22:25, 25:21, 25:17, 30:28) łódzkie Wiewióry z ŁKS-u Commercecon i zagrają o złoto. Ich rywalem będzie mistrz Polski, Grupa Azoty Chemik Police.
Developres SkyRes Rzeszów po raz pierwszy w swojej historii zagra w finale Fot. Tauron Liga
Rzeszowskie Rysice czy łódzkie Wiewióry? Takie pytanie stawiali sobie kibice siatkówki we wtorkowy wieczór przed decydującą batalią o finał Tauron Ligi. W hali Podpromie obie ekipy mierzyły się na początek rywalizacji, mecz numer jeden wygrały przyjezdne 3:0. W piątek w trzech setach w Łodzi zwyciężyły rzeszowianki i losach awansu decydował mecz trzeci.

W nim lepiej rozpoczęły rywalizację przyjezdne, które chyba miały patent na zwyciężanie na Podkarpaciu. W secie pierwszym pokonały miejscowe 25:22, obejmując prowadzenie w półfinale. Porażka podziałała na Rysice jak woda święcona na diabła, zaraz zebrały się w sobie i zaczęły trafiać w ataku. Stephane Antiga skorygował ustawienie i błędy drużyny, po chwili mógł się cieszyć z wygranej 25:21 w partii drugiej.

Walka o finał nabierała rumieńców, a miejscowe z piłki na piłkę radziły sobie coraz lepiej. Po znakomitej końcówce partii trzeciej wyszły na prowadzenie w meczu (25:17) i znalazły się o jednego wygranego seta od upragnionego finału. Teraz to ŁKS Commercecon był pod ścianą, walczył bardzo dzielnie i był blisko powodzenia.

Zażartą końcówkę meczu wygrały 30:28 rzeszowianki, choć to przyjezdne prowadziły 24:22 w samej końcówce i miały piątego seta na wyciągnięcie ręki. Nie wykorzystały tej okazji, więc Developres SkyRes zrobił to pierwszy. Kiera van Ryk zdobyła we wtorek 29 punktów dla zwyciężczyń, 20 dla pokonanych wywalczyła Katarina Lazović.

Developres SkyRes Rzeszów po raz pierwszy w swojej historii zagra w finale Tauron Ligi. Przed rokiem Rysice wywalczyły co prawda srebrny medal, ale przez pandemię COVID-19 nie rozegrano fazy play-off, a medale rozdano po sezonie zasadniczym. Rywalem do złota będzie mistrz Polski, Grupa Azoty Chemik Police. Pierwsze starcie o tytuł już w sobotę 10 kwietnia.

Developres SkyRes Rzeszów - ŁKS Commercecon Łódź 3:1 (22:25, 25:21, 25:17, 30:28)
Stan rywalizacji: 1-1; awans: Developres SkyRes