Wilki jednak w półfinale Ligi Europy. Faworyt zobaczył Rzym i wraca do domu

AS Roma zremisowała po zażartej walce 1:1 (0:0) z Ajaksem Amsterdam w ćwierćfinale Ligi Europy. Pierwszy mecz w Holandii wygrali 2:1 Włosi, więc to oni są w półfinale rozgrywek. Teraz czeka rzymian starcie z Manchesterem United, największym faworytem LE.
Edin Dzeko zapewnił AS Roma awans do półfinału Ligi Europy Fot. UEFA
Piłkarze Ajaksu Amsterdam na własne życzenie przegrali pierwszy ćwierćfinał Ligi Europy z AS Roma 1:2 i w Rzymie musieli odrabiać straty. Mistrzowie Holandii piłkarsko byli lepszą drużyną od Wilków, ale zabrakło im cwaniactwa, wyrachowania na murawie i po prostu szczęścia. W rewanżu Włosi mieli atut własnej murawy, ale Ajax nie zamierzał rezygnować z awansu.

Mecz rozpoczął się od kolejnych ataków Godenzonen, którzy chcieli szybko odrobić straty z pierwszego meczu i wziąć awans do półfinału. Blisko szczęścia był Davy Klaassen w 13. minucie, ale został zablokowany. W 37. minucie Dusan Tadić padł w polu karnym, goście domagali się rzutu karnego, ale sędzia po analizie VAR nie przyznał jedenastki Ajaksowi.

Po zmianie stron od razu mistrzowie Holandii objęli prowadzenie, a w 49. minucie Brian Brobbey wpadł w pole karne Romy i pewnym strzałem dał prowadzenie przyjezdnym. Chwilę później, w minucie 56. bramkę strzelił Dusan Tadić, wydawało się, że gra nabierze dramatyzmu, ale sędzia anulował gola Holendrów, bo dopatrzył się faulu na Henrichu Mchitarjanie.

Ajax atakował, musiał szukać drugiego gola i zapłacił za to wysoką cenę. Zagapiła się totalnie defensywa gości w 72. minucie, a lis pola karnego ze spokojem wpakował piłkę do bramki Maartena Stekelenburga. Ajax znów musiał atakować i ścigać się z czasem. Ale robił to wyjątkowo nieporadnie i nie potrafił doprowadzić do dogrywki. Roma wzięła w ten sposób awans do półfinału.

AS Roma awansowała do półfinału rozgrywek i stawi w nim czoła ekipie Manchesteru United. Pierwszy mecz odbędzie się 29 kwietnia na Old Trafford, a rewanż 6 maja 2021 na Stadio Olimpico. Finał rozgrywek rozegrany będzie w Gdańsku na Stadionie Energa 26 maja o godzinie 20:45.

AS Roma - Ajax Amsterdam 1:1 (0:0)
Bramki: Edin Dzeko (72) - Brian Brobbey (49)
Żółte kartki: Ibanez, Jordan Veretout, Gianluca Mancini, Edin Dzeko
Sędziował: Anthony Taylor (Anglia)
Pierwszy mecz: 2:1; awans: Roma